Haber Detayı
14 Şubat 2014 - Cuma 09:38 Bu haber 1616 kez okundu
 
Minikler unutulmaya yüz tutan mektupla iletişim kurmayı bizlere hatırlattı
Tire Dört Eylül İlk Okulu Ana sınıfı öğrencileri önceki gün, öğretmenleri eşliğinde, PTT şubesine giderek, hazırladıkları çalışmaları mektup haline getirerek, ailelerine ve sevdiklerine postaladı.
Tire Haberi
Minikler unutulmaya yüz tutan mektupla iletişim kurmayı bizlere hatırlattı

Telefon ve internet günümüzün en geçerli iletişim yöntemleri haline geldi. Yakın geçmişe kadar sıklıkla kullandığımız, günümüzde iyiden iyiye unutulma noktasına gelen mektup, kartpostal yollama bu şekilde iletişime geçme artık tarihe karışmak üzere.

 Bu nostalji kokan ve içinde daha bir insani ögeler  barındıran bu yöntemlerin tamamen yok olmaması, birazcık da olsa yaşaması adına gayret içinde olan Tire Dört Eylül İlkokulu ana sınıfı öğretmenleri Vesile Toprak ve Nesrin Kurt, okul bünyesindeki yaklaşık 40 minik öğrenciye okulda yapmış oldukları çeşitli çalışmaları mektup yolu ile ailelerine ve sevdiklerine yollamalarını sağladılar.

Öğretmenleri eşliğinde PTT Tire şubesine giden öğrenciler, önceden hazırladıkları mektupları, burada memura teslim ederek postaladılar. Hayatlarında ilk kez PTT’ye giden ve orada bir işlem yapan miniklerin heyecanlı halleri ve merak dolu bakışları gören herkeste sempati uyandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Dört, Eylül, İlk, Okulu, Ana, sınıfı, öğrencileri, önceki, gün, öğretmenle
Yorumlar
Haber Yazılımı