Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 15:38 Bu haber 5155 kez okundu
 
TİRE'DE 7 BİN 515 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
Tire'de, ana okulu, ilkokulun tamamı ile ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için ders zili bugün çaldı.
Eğitim Haberi
TİRE'DE 7 BİN 515 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Tire'de tüm okullarda ders zili bu sabah, 6350 tanesi temel, 1165 tanesi orta öğretim olmak üzere toplam 7515 öğrenci için çaldı. Öğrenciler haftada 2 gün, 2 grup halinde okula giderek yüz yüze ders görecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, Tire'de ilkokul 2, 3, 4’üncü sınıflar, 8’inci ve 12’nci sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli toplam 7 bin 515 öğrenci yüz yüze eğitime başladı. Öğrenciler yüz yüze eğitimde haftanın iki günü okulda olarak, sınıf mevcutları ikiye bölünecek. Bir grup pazartesi- salı, diğer grup ise perşembe ve cuma günleri gelecek. Her sıraya bir öğrenci oturarak yanı boş kalacak şekilde ders görmeye başladı.

Sabah saatlerinde velileri ile okullarına gelen öğrenciler, uzun aradan sonra ders işleyecek oldukları için mutlu olduklarını ifade etti. Öğretmenleri de öğrencilere uyması gereken kuralları hatırlattı.

Tire İlçe Milli Eğitim müdürü Ogün Derse'de öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Müdür Derse, sabah saatlerinden itibaren okulları tek tek gezerek öğrencilere başarılar dileyip, okul yönetimleriyle bir araya gelip, alınan tedbirlere uyma konusunda uyarılarda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE, 7, BİN, 515, ÖĞRENCİ, DERS, BAŞI, YAPTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE'DE 7 BİN 515 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
TİRE'DE 7 BİN 515 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
TİRE'DE 7 BİN 515 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
Yorumlar
Haber Yazılımı