Yazı Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:03 Bu yazı 2500 kez okundu
 
Yazıyor Yazıyor Tireli Talibi, Değerli Sesimiz Serpil Daşdöyen’i Yazıyor
TALİP ÇINAR
buyuktire
 
 

Gönüllerimizde yer eden değerlerimizden güzel sesli Serpil Daşdöyen’imizi yazıyorum, Büyük Tire okuyucusu dostlarıma hizmetim sürecektir. Sezar’ın hakkını Sezar’a verecektir bana ayrılan Tireli Ozan Talibi köşesinde.

 

Evet! Dostlarım erenlerin yurdu Buğday Dede Dağı’ndan cennet Kaplan Dağları’ndan yanık yanık türkü sesleri duyuluyor, Tiremize doğru Allah vergisi sesiyle. Herkesin takdirini sevgisini kazanmıştır değerli sesimiz Serpil Hanım hocamız, azmiyle, müzik sevgisiyle Tiremizde çok sevilen bir ses olmuştur. Herkes tarafından sevilen mahalli sanatçımızı ben de tüm okuyucu dostlarım adına alkışlıyorum. O hak etti gönüllerimizde yer edenlerimiz kervanına dâhil oldu.

 

Ayrıca eski dostlar saz grubumuz, arkadaşlarımız adına kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Eski dostlar grubumuzla aynı sahnede yer aldığımız için bize bu güzel desteği için kendisine sonsuz teşekkürler. İnşallah birlikte müstesna zamanlarda birlikte olacağız, sahne alacağız Tiremize hizmet edeceğiz gönlü kalbi sesi güzel Serpil Hanım hocamızla türkülerde şarkılarda buluşacağız.

 

Serpil Hanım hocamızın türküye sanata olan sevdası çocukluk yıllarına dayanıyor. Sonra karar veriyor Tire Halk Eğitime başvuruyor. Değerli Mesut Kemik hocamızla tanışıyor bu sevdasını Mesut Kemik hocası ve arkadaşlarıyla çeşitli konserlerde Tiremizde sahne alarak sesini duyuruyor. Mütevazi aile yaşantısıyla herkesin sevgisini kazanıyor mahalli sanatçımız Serpil Hanım. Aileden babasından gelen türkü aşkıyla yanık türküler söylüyor, babasıyla hala bu sevdası devam ediyor. Ayrıca güzel sesli oğlu Ufuk Daşdöyen’le (maşallah bu güzel ailenin hepsinin sesi birbirinden güzel) Buğday Dede Dağları’ndan Bahariye Mahallesi’nden duyuluyor Serpil Hanım ve babasının sesi.

 

Evet değerli okuyucularım Serpil Hanım hocamız dört çocuk sahibi, torun sahibi, değerli eşi Mehmet Beyle mutlu bir yaşam sürüyor. Mehmet Bey eniştemiz pazarcılık ve boya işleriyle uğraşıyor mutlu bir yaşam sürüyorlar türkülerle şarkılarla yaşıyorlar.

 

İngiltere’den sonsuz sevgiler selamlar hoşça kalın, dostça kalın.

 
Etiketler: Yazıyor, Yazıyor, Tireli, Talibi,, Değerli, Sesimiz, Serpil, Daşdöyen’i, Yazıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı