Yazı Detayı
28 Mayıs 2016 - Cumartesi 00:21 Bu yazı 2661 kez okundu
 
SAZIYLA SÖZÜYLE TİRELİ OZAN TALİBİ
TALİP ÇINAR
buyuktire
 
 

Evet dostlarım gurbet acılarım bitti. Yeşil Tire’me sevenlerime kavuştum. Bu hususta çok mutluyum. Özlemimle gözlerim, gözlerimle kalemimi birleştirdim. Büyük Tire gazetemizle bundan yıllar önce olduğu gibi yine birleştim. Budan daha iyi mutluluk, ne olabilir ki? Evet değerli okuyucularım, ben sizin Tireli Ozan Talibiniz, Büyük Tire gazetesiyle bir kez daha doğmuştur. Bana uzanan bu eli ben hiçbir zaman bırakmayacağım. Değerli okuyucularım ilk yazım, uzun bir aradan sonra, sizinle paylaşıyorum.

03.042016 Pazar günü Giritli köyümüzde “Girit’ten Tire’ye Lezzet Festivali” köyümüzde festivalini gerçekleştirdik. Evet dostlarım bu güzel rüya bir kez daha gerçek oldu. Tüm emeği geçenlere, bizden desteğini esirgemeyen; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Tire Belediye Başkanlığına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm Giritlilerimiz adına…

Ben bu hayırlı işe vesile olduğum için Tire’nin Giritli Ozan Talibi olarak çok mutluyum. Asırlar boyu sürer inşallah, bu geleneksel Giritliler şenliğimiz.

“Bitti bitiyor derken güzel oldun sen köyüm.                                                                                                  Sevinmek senin hakkındır.                                                                                                                               Güzel oldun sen köyüm.”

Diye, türkülere bile yazdım köyümü. Daha sonra;

“Açın açın yolları, Tayfur Çiçek geliyor.                                                                                                                    Tayfurum köylerine büyük hizmet veriyor.                                                                                                         Şenliğe gelin, şenliğe gelin dostlarım.”

Diye türkülerimde diye türkülerimde sözlerime devam ettim. Ozan Talibi olarak hizmetlerim sürecektir dostlarım.

Ben hususta Giritli köyümüzdeki etkinliğimize destek veren; Ödemiş İlkkurşun Efeler Derneği’nin şanlı efelerine, Dernek Başkanı Orhan Canbak beye ve o grubun içindeki Ali efemize, Erol efemize, Eğridere köyü Gökçen Efe Derneğimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca TRT İzmir Radyosu’nun değerli ses sanatçısı sayın Mehmet Şafak beye, değerli müzik hocamız sayın Suat beye, değerli kavalcımız Aşkın bey kardeşimize, sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum tüm Giritliler adına. Eski dostlar Ahmet Tuncay grubumuza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel festivalimizi, yüzümüzün akıyla atlattık, mutluyuz hepimiz.

Bir büyük güneş onunla doğdu. Kuşadası Davutlar Giritliler Derneği Başkanımız sayın Yunus Çengel beye şükranlarımız sunuyorum. Bize el verdi, güç verdi. Ayrıca İzmir Giritliler Derneği Başkanımız sayın Mustafa Bang beye tüm Giritlilerimiz adına teşekkür ediyorum. Antalya, Bursa, Mudanya, Menemen, Mersin ve Adana’dan gelen Girit göçmeni değerli dernek başkanlarımıza ve vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum.

Giritli (Turgutlu) köyümüz tam bir kültür köyü oldu. O gün mahşeri bir kalabalıkla doldu. Yer yerinden oynadı. Şanımız dünyada duyuldu.  Ben buradan tüm emeği geçenlere, muhtarımız sayın Ali Turgut beye, Tire Giritliler Derneği Başkanı sayın Serhan Aydın beye, değerli annesi sayın Semra Aydın hanıma ve babası İbrahim Aydın beye verdikleri hizmetten dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Belediyemizin Halkla İlişkiler Bölümü çalışanlarına, sayın Celal bey başkanımıza, belediyemizin tüm birimlerinde çalışan personele, programı en güzel şekilde sunan sevgili sunucu kardeşimiz Şeref Şenki beye, Belediye Kadın Merkezi çalışanları Iraz hanım ve Berrin hanıma teşekkür ediyorum.

Programa konuk olarak katılıp takip eden kaymakam beye, jandarma komutanına, emniyet müdürüne şükranlarımızı sunuyorum.

                                                                                                                 Tireli Ozan Talibi

 

 

 

 

                                                                                                                         

 
Etiketler: SAZIYLA, SÖZÜYLE, TİRELİ, OZAN, TALİBİ
Yorumlar
Haber Yazılımı