Yazı Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 10:47 Bu yazı 3251 kez okundu
 
PERVASIZ !...
Süleyman Övül
buyuktire
 
 

TİRE KIZILCAHAVLU Köyü (Mahallesinde) Geleneksel Rahvan At yetiştirmeyi ve biniciliğine teşvik amaçlı  yarış ve antrenman sahasını açılışı yapıldı.

 Mahalle muhtarımız Hüseyin GÜNGÖR ün ve İzmir B.Belediyesi işbirliği ile saha yapımı gerçekleştirilmiştir. Köy halkı yanı sıra dışardan gelen yüzlerce misafir rahvan at sevenler ve  bütün siyasi partililerin temsilcileri Belediye başkan aday adaylarınındı katılımlarıyla büyük bir kalabalık oluşmuştur.

Muhtar Hüseyin GÜNGÖR ,Rahvan At Kulüp Başkanı Süleyman ÖVÜL Ziraat oda Başkanı Çiftçi malları Başkanı Siyasi parti temsilcileri Belediye başkan aday adayları Yücel ÖZEN , Ali Doğu , Burak Ersen , Atakan Duran gibi tanınmış simaların kurdele kesiminde bulunmaları ayrı bir renk verdi.

Açılışta Muhtar Hüseyin GÜNGÖR konuşmasında hizmet için varız. Gençlerimizi at sporuna teşvik için sahamıza oluşturduk derken Rahvan At sporunu yıllardır emek veren Tire Rahvan At spor Kulüp Başkanı Süleyman ÖVÜL ‘e  söz verdi.

Başkan Süleyman ÖVÜL Açılışa katılan Rahvan At sevenler Kızılca havlu köy halkı ve katılımı sağlayan misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra;

Başkan Süleyman ÖVÜL sözlerine “ Rahvan At sporunun geçmişten geleceğe geleneksel bir ata sporu olduğunu bu spor dalının hem sağlıklı nesiller , hem gelenekselliğin devamını sağlamak ve sağlıklı nesiller yetişmekte çok önem arz ettiğini vurguladı. Rahvan At Yetiştirmek ve Binicilik Sporu insanların birlik , beraberliğine paylaşımına sevgi ve saygınlığa rekabetten barışçıl katılıma destek veren bir spor dalı olduğunu. İki ayrı canlının tek yapıldığı spor dalı olduğu. At gibi canlı varlıkla yapılan bu spor fiziksel ve beyinsel rahatlık oluşturmaktadır. Bu sahamız ileride küçük , büyük her yaştan insanların yapabileceği bir spordur. İnşallah önümüzdeki günlerde  binicilik kursları oluşturulacağı hafta içi ve  sonları tüm halkımızın katılabileceği bir alan oluşturuldu. Hayırlı olsun.

Bu sahamız sadece Tiremize değil Ödemişli hemşerilerimiz içinde yakın bir sahadır. Onlarında antrenman için imkan oluşturduk.Ara ara dostluk yarışlarını gerçekleştireceğimiz sahamıza tüm halkımıza bekleriz.Geçmiş de aramızdan ayrılan Rahvan Atcı büyüklerimizin ruhuna şad ederek Bu konuda emeğe geçen her kişiye teşekkür ederim.”  Diyerek sözlerine tamamladı.

Daha sonraİlklerin köyü Kızılca havlu Ata sporumuzun geçmişten geleceğe taşınmasında aracı olduğundan ve çevre halkımıza bu imkânı sağladığından dolayı Muhtar Hüseyin GÜNGÖR ve İzmir BB sine teşekkür etti. Daha sonra Saygı duruşu istiklal marşı ardından dualar edilerek kurdele kesimi yapıldı.

 

Başkan Süleyman ÖVÜL  konuşmasının ardından  kurdele kesimi yapılarak katılımcı Rahvan Atcıların  minik gösterişi ardından yarış tertiplenmiş ve ödüllerin en kutsalı ve büyüğü TÜRK bayrağı verilerek  açılış gerçekleştirilmiştir.

 
Etiketler: PERVASIZ, !...,
Yorumlar
Haber Yazılımı