Yazı Detayı
22 Haziran 2016 - Çarşamba 11:31 Bu yazı 3199 kez okundu
 
Ozan Talibi’nin gözünden Mahmut Eskiyörük
TALİP ÇINAR
buyuktire
 
 

Değerli okuyucularım bu hafta köşemde konuk edeceğim, ismini dile getireceğim isim, Tiremizin onuru, gururu, çiftçi ve rençber kardeşlerimizin önderi olan, namı Türkiye’mizin sınırlarını aşan Tire Süt Kooperatifi Başkanımız Mahmut Eskiyörük.

Değerli okuyucularım, benim ilmim ve irfanım yetmez ama olduğu kadarıyla sayın Başkanımızı yazmaya ayrıca kelimeler kifayetsiz kalır. Yaptığı hizmetleri belli. Tüm köylümüzü, rençberimizi, üreticimizi bir çatı altında toplayan değerli başkanımıza ve ekibine büyük alkış.

Kıymetli çiftçi kardeşlerim, “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” sözünü çok güzel şekilde gerçekleştiriyorlar. Mahmut Eskiyörük Başkanımız ve birlikte yürüyen rençberlerimizelele verdi. Doğruluk kazandı. Tire Süt Kooperatifimizin namı dünyalara ulaştı. Bu hususta ben de çok mutluyum. Sayın Mahmut Eskiyörük’ten, Büyük Tire Gazetemizde bahsettiğim için, Sezar’ın hakkını Sezar’a bu vesile verebildiğim için çok mutluyum. Tire Süt Kooperatifi’nin daha da büyümesi için her gün hep birlikte süt içeceğiz. Sağlık için süt içeceğiz.

Sayın Başkanımızın gerek Türkiye’de gerekse Dünya’dan almış olduğu birçok ödül, başarısının göstergesidir, ispatıdır. Tire Süt Kooperatifimiz tüm yurdumuza dünyanın her yerine örnek olmuştur. Kooperatifçiliğin önemi bir kez daha tescillenmiştir.

Ayrıca bir büyük hususa daha değinmeden geçemeyeceğim. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Aziz Kocaoğlu’muzun Tire Süt Kooperatifi’nden süt alarak vermiş olduğu büyük katkılardan dolayı ben kendim tüm rençberlerimiz, üreticilerimiz, köylülerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Var olsun büyük başkan Aziz Kocaoğlu.

Gönlümüzde yer eden Mahmut Eskiyörük başkanımızı yazımda konuk ettim. Bir başka gönlümüzde yer eden isimler yazımda buluşuncaya kadar şimdilik hoşça kalın, dostça kalın. Büyük Tire Gazetesi alın, Tireli Ozan Talibiyle kalın. Yazımın bitimini, müsaadenizle Mahmut Eskiyörük başkanımız için yazdığım dörtlükleri sizinle paylaşarak yapmak istiyorum.

BOYLUSUN FİDAN GİBİ

Mahmut Eskiyörük’e                                                                                                                                                                   Değer kıymet biçilmez                                                                                                                                                            Yaptığı hizmetleri,                                                                                                                                                       Saymak ile hiç bitmez.

***

Mahmut Eskiyörük’üm                                                                                                                                           Boylusun fidan gibi.                                                                                                                                                          Şu Ege civarında                                                                                                                                                                     Var mıdır senin gibi?

***

Mahmut Eskiyörük’üm                                                                                                                                                         Süt döktüm güğüm güğüm                                                                                                                                        Gelsin benim paralar                                                                                                                                                         Haftaya benim düğün.

 
Etiketler: Ozan, Talibi’nin, gözünden, Mahmut, Eskiyörük
Yorumlar
Haber Yazılımı