Yazı Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 00:46 Bu yazı 2044 kez okundu
 
NASIL BİR ŞEHİR OLSUN ?
TALİP ÇINAR
buyuktire
 
 

Nasıl bir şehir olsun?   Kaldırımları baştan başa,   Tüm yayalara açık olsun.   Yolları temiz, tozdan arındırılmış…  Engelli vatandaşların rahat kullanabileceği kaldırımları,  Hiçbir engele takılmadan geçebilecekleri, Takılmadan gezecekleri bir şehir olsun.

                ****

Yayalarımızın karşıdan karşıya, Emniyetle geçebilecekleri, Yaya geçitlerimiz, Trafik ışıklarımız olsun.  Emniyetle yaya geçitlerinden geçebileceği,  Bir şehir olsun.

                 ****

Kaldırımlarımız yayalara ayrılsın.  Millet satılık mallarla kapatılmış kaldırımlardan geçemiyor.   Buna bir çare bulunsun.   Yetkililerden budur ricamız.  Kaldırımlarımız,  Gelişi güzel park etmiş,    Araçlarla doludur.    Cennet Tire’mize    Yakışmıyor bu manzara…

                  ****

Üzülerek söylüyorum,   Bu gidişat iyi değil.   Sivil trafik polislerimiz, görev yapsın,                                                                                                                                               Resmi polislerimiz yetersiz geliyorsa.

                   ****

Ben Tire’mizin tüm mülki amirlerine sesleniyorum.   Bu önemli konuya,   Önem vermelerini rica ediyorum!

                   ****

Şehir içinde araba park yeri olur mu?    Halkın gelip geçtiği yollarda kaldırımlarda,   Bu durum hiç hoş değil.

                   ****

Tire’mizin kaldırımlarını, Halkımıza açalım.    Ralli yapan otomobil sürücülerimizi uyaralım. Yarış yapan motosiklet sürücülerini uyaralım.   Kask takmayanları uyaralım.

                   ****

Egzozları patlak,    Gürültü yapan motorlu araçları,   Trafiğe çıkarmayalım.   Herkes kurallara uysun. Bu gidişat iyi değil, Herkes bu hususta çok şikayetçi,  Denetim şart ….!

                   ****      

Ayrıca önemli bir husus,  Tire’mizde taksimetreli ticari taksilerimizin,                                                                                                    Üstü kapalı duraklara kavuşturulması lazım.   Şoförlerinin küçük birer kapalı kabinlere kavuşturulması lazım.    Kışta, yağmurda içinde korunacakları bir mekan…          Sürücüleri açıkta,    Arabaları açıkta !Bu soruna bir çözüm lazım.   İlgili birimlerimizin harekete geçmesi lazım!

                  ****

Cennet Tiremizin değerli halkı,   Büyük Tire Gazetesinin kıymetli okuyucuları,İşte ben böyle bir Tire istiyorum,  Ben böyle bir şehir istiyorum.  Bu düşüncelerle saygılarımı sunup,  Şükranlarımı sunup,   Huzurlarınızdan şimdilik ayrılıyorum. 

 

TİRELİ OZAN TALİBİ

 

 
Etiketler: NASIL, BİR, ŞEHİR, OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı