Yazı Detayı
26 Kasım 2015 - Perşembe 16:41 Bu yazı 1139 kez okundu
 
GELİŞEN BİR KENTİN GELİŞEMEYEN YOLLARI ;
 
 

Ne var ki gelişen ve şirin bir kent olan Yeşil Tire, dar ve bol virajlı olanşehirler arası yollarının gelişiminde başarısız bir konumdadır. Bunun başlıca nedeninin ihmalkarlık olduğunu halk olarak hepimiz biliyoruz. Bu konunun defalarca dile getirilmesine, hatta ölümlü kazaların artmasına rağmen hala bir girişimde bulunulmamasını şaşkınlıkla karşılıyorum. Aynı zamanda Tire halkını da derinden üzdüğünü ve bu konunun patolojik bir vakaya dönüştüğünü önemle belirtmek istiyorum.

Sürekli gündemde kalmayı başaran ve görünürde bir çalışmanın olmadığını düşündüğümTire Belevi arası ölüm yolu birçok kişinin canını yaktı ve yakmaya devam edeceğini üzülerek belirtmek istiyorum. Çünkü Azrail tatile çıkmadı!Evet ne yazıkki dümdüz ovanın içinde bu virajlı yolda ilerlerken sanki bir menderesin içinde ilerlercesine zikzaklar çizip gidiyorsunuz, eğer önünüze tam virajda densizin biri çıkmazsa, vadenizde gelmediyse şanslısınız. Besmele ve binbir dua okuyarak kan ter içinde ilerlediğinizbu korkunç yoldan bir an önce kurtulmak istiyorsunuz, bizatihi aynı yolda üç ay boyunca haftada iki defa yolculuk yaparak yolu deneyimleme şansım oldu, çoğunlukla karşı tarafın hatalı olduğu birçok kaza riskiyle karşı karşıya kaldım.Yağışlı bir havada Belevi’ nde yaptığım bir kazayı ve kaza sonrası geri dönüşte su birikintileri nedeniylede yaptığım iki küçükkaza hariç tabi ki. Kış nedeniyle yolun tadilata alınamayacağını var sayarsakbir dönemi daha hüsranla kapattığımızı üzülerek hatırlatmak istiyorum. Ölüm yolunda yolculuk yapan dostlara bir kez daha hatırlatmak gerektiğini düşünüyorum, malum kış geldi yağışlar artacak yolculukların bedelini ağır ödemek istemiyorsak eğer lütfen hız sınırını aşmayalım,emniyet kemerini mutlaka takalım, geçmiş kazalardan ders alalım,dikkatsiz ve hızlı araç kullanmak ölüm getirir hepimiz biliyoruz, bu yolu dikkatsiz kullananlar adına endişeli olduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü kaza verilerine baktığınızda bilançonun ağır olduğunu ve hala kaza veya kazaya karışma olasılığının yüksek olduğuna sizde şahit olacaksınız.(…)Aynı durumda olmasalar da bir diğer yol olan Tire Gökçen Balabanlı istikametine giden yoldanda söz etmek stiyorum. Tam bir fiyasko ! Yol o kadar dar ki, hatta bazı kısımlarında karşıdan gelen ağır tonajlı bir araca durup yol vermek zorunda kalıyorsunuz ( Balabanlı Köprüsü ) orada medyaya yansımayan bir çok kazaya şahit oldumçünkü, Bu tip vakaları somut delillerle çoğaltmak mümkündür. Değinmek istediğim asıl konu yıllardır sürüp giden yılan hikayesine dönen, bir çok kişiyi kaybettiğimiz bu yolların yenilenme zamanı gelmedi mi ?  Hala kaç kişinin daha canını alacak bu yollar ?

Halk olarak yetkililere yine bir kez daha sesleniyoruz, şehrin kanayan yarası haline gelen ve kronikleşen bu ölüm yolunda daha fazla kayıpların yaşanmaması için bir an önceönlemlerin alınması ve ihmal edilmemesini önemle rica ediyoruz. Saygılarımla.

 

 

 

 
Etiketler: GELİŞEN, BİR, KENTİN, GELİŞEMEYEN, YOLLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı