Yazı Detayı
27 Haziran 2015 - Cumartesi 11:30 Bu yazı 1156 kez okundu
 
BAKKAL AMCA
MEHMET KANTUR
 
 

Perakende sektörünün yarısının halen bakkalımızın elinde olduğunu yaptırdığı araştırmalardan fark eden üretici ve tedarikçi firmalar yatırımlarını, dağıtımlarını yeniden gözden geçirmek durumunda kalmışlardır.

Çünkü borç batağında bulunan halkımız artık marketlerden kredi kartı ile alışveriş yapıp faiz ödemekten kaçmakta alışverişlerini günlük olarak yapmayı tercih etmektedirler.

Kahraman bakkalımız her geçen gün yanı başında mantar gibi biten zincir mağazalar marketler karşısında ayakta kalabilmek için önce iş yerlerini yenilemişler ve birer mini market olmuşlardır.

Artık bakkalımızda yok yok, sebze, meyve, tavuk zücaciye, çorap hatta iç çamaşırı bile ne ararsan var. Hatta bazı esnaflarımızın iş yerlerinde buna bakkal dışındaki esnafımızda dahil evde yaptıkları salça, tarhana, makarna, mantı, katmer, atkı, bere, el örgüsü kazaklar vs. bile bulunmaktadır.

ÜLKEMİ SEVİYORUM ALIŞVERİŞİMİ ESNAFIMDAN YAPIYORUM

Bunlardan çıkaracağımız sonuç şudur; maalesef bu güne kadar hep unutulan bağ kurunu, vergisini, elektriğini ödemekte zorlanan küçük esnafımızın hatırlanma zamanı gelmiştir. Buradan siyasilere sesleniyorum. Sesimizi duyun. Tüm bu yazdıklarım maalesef küçük esnafın traji komik üzücü durumudur.

Tire halkından şunu istiyorum. Esnafımıza sahip çıkalım. Hep beraber şöyle diyelim. “Ülkemi seviyorum. Alışverişimi esnafımdan yapıyorum.”

 

 
Etiketler: BAKKAL, AMCA
Yorumlar
Haber Yazılımı