Haber Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 21:56 Bu haber 11102 kez okundu
 
Yüreği sevgi dolu…
Tire’de, sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı hafta sonunda objektiflerimize takılan bir görüntü ‘helal olsun’ dedirtti.
Tire Haberi
Yüreği sevgi dolu…

 

Tire’de, sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı hafta sonunda objektiflerimize takılan bir görüntü ‘helal olsun’ dedirtti.

Soyadını kimselerin bilmediği zihinsel engelli İbrahim adlı şahıs, soğuk kış günlerinde sokaklarda beton zemin üzerinde yatarken, yemeğini paylaştığı kedisini üşümesin diye havlulardan yaptığı yuvada yatırması dikkatlerden kaçmadı. Tirelilerin yakından tanıdığı ve ‘İbo’ diye seslendiği zihinsel engelli evsizin hayvan sevgisi ile dolu bu davranışı görenlerin takdirini topladı.

SOKAK HAYVANLARI DOSTU

Onu yakından tanıyan esnaflar, “Kimseyle konuşmaz. Zaten ne söylediği de genelde anlaşılmaz. Yemek, kıyafet ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarını ortaklaşa karşılıyoruz. Bütün gün Tire’nin sokaklarında gezer, dolaşır. Bebekler ve oyuncaklarla oynar. Parayla işi olmaz. Çevresinde her zaman kedi ve köpek gibi sokak hayvanları bulunur. Onlara sevgi ve şefkatle yaklaşır. Kendisi çoğu zaman aç kalsa da yemeğini sokak hayvanlarıyla paylaşır. Yaşam hikayesini, başından neler geçtiğini bilmiyoruz. Sokak hayvanlarına yapılan şiddetin tavan yaptığı bu günlerde onun sevgi dolu kocaman yüreğiyle hayvanlara yaklaşımı herkese örnek olmalı” şeklinde konuştular.

Öte yandan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından İbrahim Başdüzen'e engelli maaşı ödendiği ve gıda yardımı yapıldığı, Başdüzen'in abisinin de kendisi ile ilgilendiği öğrenildi.

Kaynak: Editör: Zübeyir TABAK
Etiketler: Yüreği, sevgi, dolu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı