Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 10:01 Bu haber 6944 kez okundu
 
“Yol boyu meyhane”
Tire Haberi
“Yol boyu meyhane”

Tireli vatandaş Halit Koyuncu, yıllardır ilçenin sorunlarından biri olan ama bir türlü de çözüm bulunamayan; Kaplan köy yolu, Toptepe yolu, Maltepe mevkii, Buğdaydede tepesi gibi kenti çevreleyen alanların bazı kişilerce alkol alma noktası olarak kullanılması ve tüketilen alkollere ait şişe ve kutular ile başka ürünlere ait ambalajlarla çevrenin kirletilmesi konusunda oldukça tepkili.

“İÇİP İÇİP ŞİŞELERİNİ ATIYORLAR !”

Tire Kaplan yolu üzerinde, Beylerderesi mevkiinde zeytinliği bulunan Halit Koyuncu (59) isimli tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaş, “Yol boyunu meyhaneye çevirmişler, içip içip şişelerini atıyorlar. Bazen de kırarak atıyorlar.” diyerek, büyük tepki gösterdiği konu hakkında gereken önlemlerin alınmasını, denetimlerin yapılmasını istedi.

“SÜREKLİ TEMİZLEMEKTEN BIKTIM ARTIK”

Koyuncu,tepkisini  şu sözlerle sürdürdü: “Her akşam buralara araba ve motosikletleri ile gelen kişiler içkilerini içiyor, meze olarak getirdiği yiyecekleri yiyor, sigaralarını kullanıyor. Sonra da şişeleri, kutuları, ambalajları, izmaritleri gelişi güzel şekilde çevreye atıp alkollü halde araçlarına binerek uzaklaşıp gidiyorlar. Bu çevre, bu araziler, bu bahçeler sadece bize değil, bizden sonraki kuşaklara da ait. Böyle duyarsız şekilde davranmak. Başkalarının arazi ve bahçelerini bu şekilde kullanıp kirletmek kimsenin hakkı değil. Bu ağaçlarda, toprakta, suda, havada çocuklarımızın, torunlarımızın da hakkı var. Artık bıktım. Her geldiğimde bu manzara, temizle temizle yine aynı !”

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

FOTO:  Zübeyir TABAK                                                       

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Yol, boyu, meyhane”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Yol boyu meyhane”
“Yol boyu meyhane”
“Yol boyu meyhane”
Yorumlar
Haber Yazılımı