Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 16:00 Bu haber 3601 kez okundu
 
DURAN, DEHŞET ANLARINI ANLATTI
Parti binasına gelen silahlı bir kişi tarafından canına kastedilen İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Atakan Duran, yaşadığı dehşet dolu anları ayrıntılı şekilde anlattı.
Tire Haberi
DURAN, DEHŞET ANLARINI ANLATTI

24 Mart Cumartesi günü öğleden sonra saat 16:00 sıralarında parti binasına gelen U.Y. isimli şahıs tarafından silahlı saldırıya uğrayan ve mucize eseri bu saldırıdan sağ salim kurtulan İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Atakan Duran, yaşadıkları dehşet anlarını anlattı. Hala o anları tüm canlılığı ile hisseden Duran, olay sonrası, konuyla ilgili olarak sosyal medya mecrasında yapılan bazı yorumları da esefle ve dehşetle takip ettiğini de sözlerine ekledi.

PARTİLİLER ŞAHSIN TAVIRLARINDAN ŞÜPHELENMİŞ

Duran Parti binasında, saldırının gerçekleştiği odada kabul ettiği yerel basın mensuplarına yaşanan olayı şu şekilde aktardı: “Parti binasına geldiğimde beni bekleyen şahsı gördüm. Öncesinde Başkan Yardımcımız İlker Bingöl arkadaşımız, ‘Başkanım seni bekleyen biri var. Yalnız gözüm pek tutmadı !’ diyerek, beni uyardı. Takdim edildiğimde, şahsın yüzünün birden değiştiğini gördüm. Tanıtıldıktan sonra yüzünün değişmesini, beni tanımadığına yoruyorum. Ben ona, ‘Ne bakmıştın, ne görüşecektin?’ dedim. O da ‘Vatanı arıyorum!’ dedi. Bu lafı duyunca, galiba bu kişi biraz kırık diye içimden düşündüm. Ben bu sözün karşılığında ona, ‘Vatan sensin, vatan benim, vatan hepimiziz. Ne derdin varsa gel görüşelim’ dedim. Konukların beklediği salon kısmındaki sandalyelere oturduk ki o arada daha önceden görüşeceğimizi tespit ettiğimiz İYİ Parti İl Gençlik Komisyonu üyesi ikisi kadın toplam beş genç üyemiz içeri geldi. Bu arada ben gelen partili arkadaşlarımı da ilk kez gördüm, onu da belirteyim. Allah onlardan razı olsun, belki de onlar olmasa, ben saldırgan ile başbaşa kalacağım ve sonrasında kendisi tarafından öldürülecektim. Neyse bu arkadaşlar gelince, saldırının olduğu Genel Sekreterimizin odasına geçelim istedim ve konuklara, ‘Buyurun içeri’ dedim. Akabinde İlker arkadaşımız, bir cenaze namazına katılmak üzer Partiden ayrıldı.

“ALLAH İSMAİL ARKADAŞIMDAN RAZI OLSUN”

“Ben Ender arkadaşımıza yöneldim ve bize çay söylemesini istedim. Daha önce partimizin çay ocağı kısmında otururken şahsın belinde tabanca olduğunu, şahıs kalkarken gören Ender, ‘Başkanım şahısta tabanca var’ dedi. Ender aşağı çayları söylemeye inerken, merdivende partili diğer arkadaşımız İsmail de merdivenlerden çıkıyordu. Ender, İsmail’i de, ‘Yukarıda bir adam var. Pek gözümüz tutmadı. Üstelik adamda tabanca da var. Dikkatli olun!’ diyerek uyardı. İsmail merdivenlerden yukarı çıkarken, ben de o sırada odaya doğru konukların yanına yöneldim. Tam odaya girdim, yerime oturdum ve ardından kafamı kaldırımdım ki üzerime yöneltilen tabanca namlusunu gördüm. Şahsın parmağını tetiğe götürdüğü anı gördüm. O anda, arkamdan peşim sıra gelen İsmail, içeride yer olmadığı için bir anlık kapıda duraksayınca, yanı başında duran saldırgan şahsın silah çekişini görüp anlık bir refleksle şahsın silah tutan eline hamle yaptı. Hamleyle elin aşağı inmesi ve silahın patlaması bir oldu. İlk kurşun yere saplandı. Saldırgan, ikinci kez ateş etmek için elini bilekten çevirerek bana yöneltmek isteyince, kendisini zaptetmeye çalışan arkadaşımız İsmail ‘Başkanım namluyu kaldırıyor, bastır’ dedi. Ben de ani bir hamleyle tabancaya bastırdım. Silah bir kez daha ateş aldı. Fakat ikinci mermi de zemine denk geldi ve sonrasında şahıs kaçıp çıkmak istese de biz salonda üzerine çullanıp yere yatırdık. Güçlükle zapttetik.

Arkadaşlara polis çağırmalarını söyledim. Zaten çevrede bulunan bazı sivil polisi arkadaşlar sesler üzerine partimize yönelmişti. Onların gelmesi ile saldırgan şahıs kelepçelenerek Emniyete götürüldü. Allah İsmail arkadaşımızdan razı olsun. O olmasaydı kim bilir şimdi belki de hayatta değildim.”

İTHAM İÇEREN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINA SERT TEPKİ

Hala olayın şokunu üzerinden atamadıkları görülen Atakan Duran ve İsmail Alıcı ile diğer partililer, yaşananlara bir türlü inanamamakta. İYİ Parti İlçe Başkanı S. Atakan Duran, olay sonrasında başlayan sosyal medya paylaşımlarının bazılarında yapılan yorum ve ithamları insanlık ve insaf dışı bulduğunu ve kınadığını da sözleriyle dile getirdi. İki çocuk babası biri olarak bugüne kadar kimseye bir tokat atmamış ve kimseden de bir tokat yemediğini, hiç kimseyle husumeti bulunmadığını ve saldırgan şahsı da daha önce görmediğini ve tanımadığını belirtti. Duran, “Bu olayın derinliğine araştırılmasını istiyorum. Bazı kişilerin, ‘Böyle olaylarda, sonunda kime yaradığına bakmak lazım’ şeklindeki açıklamaları kabul edilir gibi değil. Bunu bir oyun, kurmaca gibi göstermeye çalışanlara soruyorum. Eğer İsmail arkadaşımız hamle yapmasaydı bir gün sonra öğlen vakti benim cenaze namazım kılınacaktı. İki çocuk babası bir olarak kendi hayatımı ve ailemin hayatını bir kurguya yem yaptığımı söyleyenlerden Allah katında, Mahkemeyi Kübra’da davacıyım. İki elim yakalarında olacak. Ben Atakan Duran, beni bilen bilir. İnsani özellikleri mi de bilen bilir” dedi.

“SALDIRGAN BİR MECZUP YÜZÜNDEN POLİSİMİZE OLAN GÜVENİMİZİ YİTİRMEYİZ”

Saldırganın Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru olduğunu öğrendiklerini ve bundan dolayı ayrıca üzüldüklerini ifade eden Duran, ‘meczup’ diye nitelenebilecek bir şahıs yüzünden polis teşkilatına duydukları güven ve bağlılığın ortadan kalkmayacağını belirten Duran, adaletin gerekeni yapacağına inandıklarını söyledi. Duran, “Şahsın arkasında biri veya birileri varsa. Azmettiricisi varsa, bunu da artık adalet çarkları işleyecek ve bulacak.” dedi.

                                                                                                                                               

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA ve Yiğit SOYLU 

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı