Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 11:16 Bu haber 1272 kez okundu
 
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri açısından Diyanet işlerinin düzenlediği Yaz Kur’an Kursları 17.06.2019 Pazartesi günü ilçemiz merkez ve köy camilerinde başladı.
Tire Haberi
Yaz Kur’an Kursları Başladı

Çocuklarımızın dini ve ahlaki bilgilerini daha iyi öğrenebilmesi için ilçemiz merkez ve köy camilerinde kurslar, camii imamları ve müezzinler tarafından hafta içi 10.00 ile 13.00 saatleri arasında işlenecek olup kurslarda temel dini bilgilerimiz başta olmak üzere namaz, oruç, hac, zekat, kurban gibi ibadetlerle ilgili ahlaki ve milli değerler ile Kuran-ı Kerim öğretilecek.

 

Şuanda camide 60’a yakın öğrencilerinin olduğunu söyleyen Gültekin kayıtların kurs süresi boyunca devam edeceğini, isteyen öğrencinin istediği zaman kaydını yaptırabileceğini ifade etti. Camide kurs süresince öğrencilerle sadece dini bilgiler üzerinden dersler vermediklerini, onları çağımız internet ortamından biraz da olsun soyutlamak için hafta sonları veya ders aralarında onlarla futbol oynayarak, yarışmalar yaparak,  mangala giderek  onları sosyal hayata yönlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Her yıl farklı etkinliklerle öğrencilerin kursa katılımlarını eğlenceli hale getiren cami imamı Gültekin, "Farklı dallarda kursları olan bazı öğrencilerimiz oluyor. Onlar da kurs saatlerimiz içinde müsait oldukları zamanlarda 1-2 saatte olsa gelip kursa katılabilir. Kurs süresince hayırseverler tarafından da hemen hemen her gün çocuklara çeşitli yiyecek ve içecek ikramları da yapılıyor." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaz, Kur’an, Kursları, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Yaz Kur’an Kursları Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı