Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 13:10 Bu haber 1099 kez okundu
 
YAYA DA ŞİKAYETÇİ, SÜRÜCÜ DE
Araç sayının her geçen gün arttığı ilçemizde, yayalara göre sürücüler, sürücülere göre ise yayalar kurallara riayet etmiyor.
Gündem Haberi
YAYA DA ŞİKAYETÇİ, SÜRÜCÜ DE

Tire'de sürücü olmak da zor yaya olmak da zor.Kaldırımda yürürken, bisiklet yada motosiklet aniden karşınıza çıkabiliyor. Yayaların da çok fazla sinyalizasyon sitemine uyduğu söylenemez. Yayalar sürücülerin yol vermemesinden, sürücüler ise yayaların aniden yola fırlamasından şikayetçi.

 

BİLİNÇSİZ PARKLAR SORUN YARATIYOR

Bunun yanında Trafik akışının yoğun olduğu cadde ve sokaklarda bilinçsizce park edilen araçlar, trafiğin sıkışmasının yanında tepki amaçlı çalınan kornolarda gürültü kirliliğine sebep oluyor.

 

VATANDAŞ ÇÖZÜM İSTİYOR

Tire'de trafik kaosu yaşandığı bir gerçek. Bu da her geçen gün artan araç sayısına karşın, yolların düzenlenmemesi ve şehir merkezinde yeterli otoparkın olmayışına bağlanıyor.Bu eksikliklerde vatandaşlar tarafından da eleştiri konusu. Hele şu günlerde Tire'de ki yapılan kazı çalışmaları halkı iyice çileden çıkarmış.Vatandaşlar, sorunlara çözüm getirilmesinin, bu noktada gerek sürücülere gerek yayalara trafik kurallarıyla ilgili bilgilendirici çalışmalar yapılmasını ve Tire merkezdeki trafik yoğunluğunun düzene sokulması gerektiği görüşünde.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAYA, DA, ŞİKAYETÇİ,, SÜRÜCÜ, DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı