Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 15:53 Bu haber 4059 kez okundu
 
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Evde yalnız yaşayan engelli ve yaşlılara verilen evde sağlık bakımı hizmeti kapsamı genişletilerek yeniden start verildi. Bundan böyle sağlık bakımının yanı sıra yaşam alanının temizliği ve bakımı da yapılacak.
Tire Haberi
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti

Tire Gönül Elçileri tarafından geçtiğimiz hafta, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, yalnız yaşayan engelli ve yaşlı kadınlara yapılan ziyaretlerde, güçlükler içerisinde yaşayan bu kadınlara moral verilmiş ve onların sağlık bakımları yapılmıştı. Ceylan Tanrıseven, engelli ve yaşlı yardıma muhtaç kadınlara çiçek takdim etmişti.

MÜJDE CEYLAN TANRISEVEN’DEN                  

Kaymakam Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven’in öncülük ettiği Tire Gönül Elçileri ziyaretlerinde, yeni bir hizmetin müjdesi de yalnızlığın tüm zorluklarını yaşamlarında hisseden bu kadınlara verildi.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Karakaptan da bu ziyaretlerde hazır bulundu.Sadece sağlık hizmeti şeklindeki evde bakım hizmeti, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in talimatıyla bundan böyle bu kişilerin yaşadıkları ortamın temizlenmesi ve boya-badana-tamirat başta olmak üzere bakımını da kapsayacak.

AMAÇ HAYAT STANDARDINI YÜKSELTMEK

Bu çerçevede, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın evleri, Kaymakamlık tarafından oluşturulan bir ekip tarafından temizlenecek. Kaymakamlık görevlileri tarafından, yaşlıların kişisel bakımları yapılarak, sağlık taramaları gerçekleştirilecek.Yeni hayata geçirilen proje kapsamında, engelli,yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın hayat standardı daha üst seviyelere çekilecek.

"EVDE BAKIM HİZMETLERİYLE SİZLERİN YANINDAYIZ”

Ceylan Tanrıseven, Gönül Elçileri ile her zaman ve fırsatta yardıma ihtiyaç duyan insanlarımızın yanında olduklarını belirtti. Proje startını Tanrıseven, bundan böyle yaşlı ve engellilerin kişisel bakımları dahil her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını, ev temizliğinden badana boya hizmetlerine, halı kilim yıkamadan sağlık hizmetlerine kadar yelpazenin genişletileceğini sözlerine ekledi.

“TEMİZLİK VE BAKIM HİZMETİ İLE ÇOK RAHATLADIM"

Evde bakım ve temizlik hizmeti verilen vatandaşlar, Tire Kaymakamlığının başlattığı uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Yalnız olarak yaşayan, yaşlı ve bakıma muhtaç olan Ayşe Oklu isimli vatandaş sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilerek evi temizlendi. Ayşe Oklu, "Yaşım ilerledi, kendime zor yetiyorum. Kaymakam oğlum imdadıma hızır gibi yetişti.Kaymakamımızı çok seviyorum. Halimizden anlıyor. Temizlik ve bakım hizmeti ile çok rahatladım. Allah, Devletimizden ve Kaymakamımızdan razı olsun" dedi.

“DEVLETİMİZ, BİZLERİ GÖRÜYOR VE YARDIMIMIZA KOŞUYOR”

Yaşlı ve bakıma muhtaç olan Bahriye Tabaru isimli vatandaşın, kendilerini ziyaret eden Ceylan Tanrıseven ve Gönül Elçilerini kapıda gördüğündeki mutluluğu ise görülmeye değerdi. Yeni başlatılan hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tabaru şunları söyledi:“Yılarca esnaflık ve pazarcılık yaptım, kendi başımın çaresine baktım. Fakir ailelerin çocuklarına yardım ettim ama artık yaşlandım.Hizmetimi yapmakta zorlanıyorum. Çok şükür ki Devletimiz, Kaymakamımız bizleri görüyor ve yardımımıza koşuyor.Bu kış aylarını sıcacık evimde geçirdim. Artık hizmet evimize gelecek. Çok mutluyum.”

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti
Yorumlar
Haber Yazılımı