Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 13:13 Bu haber 2732 kez okundu
 
VATAN PARTİSİ TİRE 11. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Vatan Partisi Tire İlçe Teşkilatı Genel Kurul Toplantısını geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdi. Tire İlçe binasında gerçekleşen kurul toplantısına İl Yöneticileri ve çevre ilçelerden gelen parti üyeleri de katılım gösterdi.
Siyaset Haberi
VATAN PARTİSİ TİRE 11. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Genel Kurulda bir konuşma yapan Tire İlçe Başkanı H.Timuçin YILMAZ “Amiral Soner Polat komutanımızın adıyla düzenlediğimiz Vatan Partisi Tire İlçe Örgütü 11. Olağan Kurultayı’na hoş geldiniz. Ayağınıza yüreğinize sağlık. Bu vesile ile sonsuzluğa yürüyen sayın komutanımız Amiral Soner Polat gibi bir vatanseverin manevi huzurunda bir kez daha saygıyla eğiliyorum.

Sevgili dostlar;

Bir dönem şiddetle tepki gösterdiğimiz Yeni Türkiye söylemi, 2014 baharında Silivri duvarlarının yıkılması, 24 Temmuz’da PKK ile yeniden silahlı mücadeleye girilmesi ve 15 Temmuz Amerika destekli fetö darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından Yepyeni Türkiye olarak değişti. Saflar sıklaştı, cepheler belirginleşti. Herkes konumunu belirlemeye başladı.

Hiç beklenmedik şekilde Bandırma Vapuruna binenler olduğu gibi PKK’nın ve FETÖ’nün kuyruğuna takılıp Amerika gemisine koşturanlar oldu. Amerika’dan ışık, Chatham Hause’dan icazet bekleyenler misyonlarını deşifre etti.

Bütün bu olanlar Erdoğan ve AKP hükümetini ister istemez doğru mevziye, Vatan Partisi’nin yanına ve programına sürükledi. Sayın Doğu Perinçek ve Vatan Partisi gene haklı çıktı. Düne kadar Doğu Perinçek’in Avrupa İnsan Hakları Mahkeme’nde 100 yıllık sözde Ermeni Soykırımı yalanını mahkum ettirmesini tebrik etmeye bile korkanlar bugün Vatan Partisi programını kullanmaya, Batı Asya ilişkilerinde Vatan Partisi’nin girişimlerinin sonuçlarını beklemeye başladılar. Bir kez daha özgürce haykırıyorum ki “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır”.

Vatan Partisi Rusya, İran, Çin ve Suriye ile en üst düzeyde ilişkilerin kurulmasına, sağlamlaştırılmasına önderlik etmekte, ticari anlaşmalar imzalayarak gelecek günlerin önünü açmakta, Üretim Devrimi Kurultaylarına davet ettiği Avrasya Ülkelerinin üst düzey temsilcileri ve işadamlarıyla yerli üretici, işadamı ve hükümet temsilcilerini bir araya getirmektedir.

Şu anda uygulanmaya çalışılan, Vatan Partisi’nin 40 yılı aşkın süredir anlatmaya çalıştığı programın basit bir özetidir.

Bu aşamadayken bile kafası karıştırılan, bonzai etkisinde kalan, küçük oy hesaplarına kanan, CHP kuyrukçuluğuna soyunan, HDP savunuculuğunu görev edinen, oportunizme yenilen partililer olduğunu da görüyor, biliyor ve onları

doğru mevziye çekme çabalarımı ısrarla sürdürüyorum. Ancak; parti yönetimine girmiş, partiye ciddi emek vermiş bazı arkadaşlarımızın da bu konumda olmasını, gerek siyasi ahlak ve gerekse çelik parti disiplinine aykırı girişimlerinden dolayı şahsım adına yargılıyorum, mahkum ediyorum.

Gelinen süreçte AVRASYA rotası kaçınılmazdır ve bu rotanın kaptanı da kılavuzu da Vatan Partisi’dir. Kurulması zorunlu hale gelen milli hükümetin önderi de gene Vatan Partisi olacaktır.

Türkiye’nin her köşesinde düzenlenen üretim devrimi Kurultayları ile üreticinin sorunları ve çözüm önerileri alınmakta, üretim devriminin zorunluluğu halka anlatılmakta, hükümete yol gösterici olunmaktadır. Ocak ayı içerisinde Tire’mizde de düzenleyeceğimiz üretim devrimi Kurultayımıza şimdiden hepinizi davet ediyorum.

Değerli dostlarım;

Bizler İlçe Yönetimi olarak bu onurlu mücadelenin birer neferiyiz ve bir süreliğine bayrağı taşımakla görevliyiz. Elimiz erdiği, gücümüz yettiği kadar verilmiş olan görevleri yerine getirmeye çalıştık. Asıl olan sizlersiniz. Her gün 2 Aydınlık alıp birini okuyan birini okutan, Ulusal Kanal’ı izleyip eşine dostuna, komşusuna, arkadaşına bildiklerini aktarmaya çalışan, düşünen, yargılayan, sorgulayan bireyler olarak en büyük sorumluluğu üstlenen sizler… Taşın altına korkmadan elini sokan, etkinliklere katılan, maddi manevi desteğini esirgemeyen, yeri gelince slogan yeri gelince imza atan, gönüllü görevliler… Bu vatan sizlerle gurur duymalı. Her zaman doğru mevzide oldunuz, her zaman Bandırma Vapurunda oldunuz, her zaman Türkiye Gemisinde oldunuz. Sizlerle aynı cephede, aynı gemide olduğum için gurur duyuyorum. Sağ olun, var olun. Hep Türkiye gemisinde hep Atatürk’ün izinde olun.

Arkadaşlar;

Bizim yönetimde olduğumuz dönemde 2 büyük sınavdan geçtik. İlki 100bin imza kampanyası ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi idi. 100 bin imza kampanyasında tüm arkadaşlarımız canla başla çalıştı. Bu süreçte insanüstü bir gayret ve özveriye aç susuz uykusuz çalışan Demir Ağabeyimize öncelikle teşekkür ediyorum.

Hem 100bin imza sürecinde beklentimizin çok üstünde bir gayretle çalışan hem de diğer etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan, desteğini ve

yardımlarını esirgemeyen, bu gün de yanımızda olan Atatürkçü Düşünce Derneği Tire Şubesi Başkanı Sayın MURAT Hocama da huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu sınavı başarıyla geçtiğimiz kanaatindeyim. Hem imza sayısı hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki oy oranıyla İl ortalamalarının üzerinde olduk.

2. Sınavımız ise yerel seçimler idi. Av. Nevin ODABAŞ hanımefendi çok ciddi ve özverili bir performans göstererek göz doldurdu, umut verdi, ışık saçtı. Huzurlarınızda bir kez daha kutluyor, sonsuz teşekkür ediyorum. Bu seçim için bile başarısızlık diye düşünen partililerimiz için belirtmek isterim ki; alınan oy oransal olarak hem Tire alışkanlıklarının hem de İzmir ortalamalarının üstündedir. Çok ciddi olarak beklentilerimiz olan il ve ilçeler düzeyine yaklaştığını söylemek abartı olmayacaktır.

Diyarbakır Annelerine Destek İmza Masamız hafta içi olmasına rağmen Tire halkından büyük ilgi gördü. Vatansever ve bilinçli Tireliler korkmadan, çekinmeden, göğüslerini gere gere imzalarını verdiler, tepkilerini dillendirdiler. Beklediğimizin çok üstünde imza veren duyarlı Tire halkına ve bu etkinliğimizi destekleyen sivil toplum örgütlerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Diyarbakır HDP binası önündeki evlat nöbetinde 3 ayını dolduran başta Hacire Ana ve tüm cesur ailelere selam olsun. İlk günden yanlarına koşarak destek veren Öncü Kadınlarımıza selam olsun.

Bizler devrimci umudumuzu ve milliyetçi ruhumuzu kaybetmeden, her dönem ve şart altında mücadelesini sürdürmüş partililer olarak bıkma, yorulma vazgeçme hakkımız olamadığı bilinciyle Atatürk Devrimlerini tamamlayana kadar mücadelenin her aşamasında tam da içinde olmak zorundayız, olacağız.

Vatan Partisi olarak; bedava makarna, kömür değil üretim devrimi vaat ediyoruz. Sadaka dağıtan değil herkese iş imkanı sağlayan sosyal devlet vaat ediyoruz. Kısır, zehirli İsrail tohumlarını değil yerli tohumu, milli üretimi vaat ediyoruz. Batık yandaş şirketlerini satın almayı değil, üreticinin, sanayicinin, ihracatçının yanında olmayı vaat ediyoruz. Özelleştirme değil kritik sektörlerde kamulaştırma vaat ediyoruz. İthal ederek fiyatları düşürmeyi değil üreticiyi gümrüklerde korumayı vaat ediyoruz. Sıcak para diktası değil Türk Lirası, yabancı ülkelerle ticarette milli para vaat ediyoruz. Terör örgütleriyle masa başında açılımlar değil devlet ve milletçe topyekün mücadeleyi, Kandile beyaz bayrak çektirmeyi vaat ediyoruz. Atlantik dayatmasını, sözde nato şemsiyesini değil Avrasya’nın birlikte kazanalım, birlikte büyüyelim mantığını vaat ediyoruz.

Tek adam rejimini değil geniş temsil yeteneğiyle güçlü parlementer sistemi yeniden kurmayı vaat ediyoruz. Güçlü devlet, güçlü ordu, güçlü ekonomi vaat ediyoruz. Uydurma tarikatlara devlet organlarını peşkeş çekmeyi değil aydınlanma seferberliğini vaat ediyoruz. Sokaklarda dövülen, öldürülen, hor görülen değil başı dik, eşit, özgür Cumhuriyet Kadınını vaat ediyoruz. KKTC’yi verip kurtulmayı değil Türkiye ile bütünleştirmeyi vaat ediyoruz. Halkın hükümetini, milletin devletini vaat ediyoruz. Bağımsız başı dik Türkiye vaat ediyoruz. Atatürk’ün arkasına saklanarak siyaset yapmayı değil Atatürk devrimlerini tamamlamayı vaat ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATAN, PARTİSİ, TİRE, 11., GENEL, KURULUNU, GERÇEKLEŞTİRDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
VATAN PARTİSİ TİRE 11. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
VATAN PARTİSİ TİRE 11. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı