Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 10:37 Bu haber 2256 kez okundu
 
VATAN PARTİSİ'NDEN MAVİ VATAN ÇALIŞMASI
Vatan Partisi Tire İlçe teşkilatı, tek tek Tire esnafını gezerek Mavi Vatan konusundaki hassasiyetini anlattı, vitrinleri "Mavi Vatan Geleceğimizdir" afişleri ile donattı.
Siyaset Haberi
VATAN PARTİSİ'NDEN MAVİ VATAN ÇALIŞMASI

Vatan Partisi Tire İlçe Başkanı H.Timuçin Yılmaz konuyla ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamalarda şunları söyledi:

"Tehlikenin esas kaynağı ABD'dir. Çünkü İsrail, Fransa, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Türkiye’ye karşı askerî ittifaklar yapıyor. Dedeağaç ve Balkanlar yanında, Fırat’ın Doğusunda ve Kafkaslar’da Türkiye’ye karşı askerî üsler kuruyor. Türk Akımı’nı engellemek için Ukrayna ile anlaşmalar yapıyor. PKK, FETÖ ve IŞİD gibi terör örgütlerini her alanda destekliyor ve silahlandırıyor. Bu gerçeklere rağmen ABD’yi tehdidin dışında ya da kenarında gösterme çabaları, tehdidi ağırlaştırmaya hizmet etmektedir.

Doğu Akdeniz’deki meydan okumaların ve hesaplaşmaların sonucunu kuvvet belirleyecektir. Türkiye, hukuk düzleminde haklıdır. Ne var ki bu haklı konum ancak ve ancak kuvvet sayesinde hayata geçer. Savaşın önlenmesi de ancak kuvvetle mümkündür. Savaşı önleyecek etkenler, en başta devletimizin kararlılığıdır ve milletimizi seferber etme yeteneğidir, silahlı kuvvetlerimizin üstün savaş gücüdür, milletimiz ile devletimiz arasındaki birliktir ve komşularımızdan Asya’nın derinliklerine kadar uzanan ittifak birikimimizin ortak çıkarlar temelinde devreye sokulmasıdır.

Vatan Partisi, 21 Haziran 2020 günü Karadeniz-Akdeniz Barış ve Dostluk Planı’nı ilan ederek, Mavi Vatanımızı savunma ve bölge ülkeleriyle ortak mücadele stratejisini belirlemiştir. Bu plan, Karadeniz’den Umman Denizi’ne kadar uzanan tek cephede bütüncül stratejiyi ve siyasetleri ortaya koymuştur. Bu planın komşu ülkelerce olumlu karşılandığını milletimize ve uluslararası kamuoyuna duyuruyoruz.

Tire esnafının vatanseverliği kadar Mavi Vatan hassasiyeti de takdire şayandır. Gösterdikleri ilgi ve duyarlılıktan dolayı teker teker teşekkür ediyorum.

Türkiye, içinde bulunduğu zorluklardan devrimci çözümlerle çıkacaktır. 1980 yılından bu yana uygulanan “Dünya Ekonomisiyle Bütünleşme Programı”nın iflas etmesi, Koronavirüs salgınının getirdiği zorluklar ve Doğu Akdeniz odaklı tehditler, Türkiye'yi tarihî fırsatın eşiğine getirmiştir. Vatan Savaşından ve Üretim Devriminden Üreticilerin Millî Hükümetine giden süreç tarihsel menziline ilerlemektedir. Tam Bağımsız, Başı Dik, Üreten Türkiye hedefimize ulaşmak için gerekli birikim ve erdemler devletimizde, ordumuzda ve milletimizde mevcuttur."dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VATAN, PARTİSİ'NDEN, MAVİ, VATAN, ÇALIŞMASI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
VATAN PARTİSİ'NDEN MAVİ VATAN ÇALIŞMASI
VATAN PARTİSİ'NDEN MAVİ VATAN ÇALIŞMASI
VATAN PARTİSİ'NDEN MAVİ VATAN ÇALIŞMASI
Yorumlar
Haber Yazılımı