Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 10:11 Bu haber 6767 kez okundu
 
Uzaylılar değil dolandırıcılar tokatladı…
Tire’de geçen yıl el feneriyle selektör yaptığı uzaylılar tarafından tehdit edilen Gani Çakır cep telefonuna gelen “hediye cep telefonu” kazandınız mesajıyla dolandırıldı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle zihinsel engeli oğluna cep telefonu alamayan Çakır’ın 79 Lira ödediği koliden ne olduğu belli olmayan toplam 7 parça sözde güzellik ürünü çıktı.
Asayiş Haberi
Uzaylılar değil dolandırıcılar tokatladı…

Tire’de, dolandırıcıların son kurbanı “Uzaylı Gani” lakaplı Gani Çakır (52) oldu. Geçen yıl, el feneriyle selektör yaptığı uzaylılar tarafından tehdit edilen Gani Çakır, cep telefonuna gelen “hediye cep telefonu” kazandınız mesajıyla dolandırıldı. Çakır’ın, toplam 79 Lira ödediği koliden ne olduğu belli olmayan toplam 7 parça güzellik ürünü çıktı. Uzun süredir, zihinsel özürlü oğlu Ahmet Çakır’a (27) istediği akıllı cep telefonunu maddi imkansızlıklar nedeniyle bir türlü alamayan Uzaylı Gani, cep telefonuna gelen “Hediye S- 5 cep telefonu kazandınız” mesajıyla umutlandı. “Fırsat bu fırsat” diyerek harekete geçen Çakır, dolandırıcı firma ile irtibat kurdu. İstanbul merkezli firmadan aldığı yanıtla daha da umutlanan Çakır’ın hayalleri kendisine ulaşan kargoyla yıkıldı.

“ENGELLİ OĞLUMUN HAYALLERİ YIKILDI”

Kargonun içinden çıkan ne olduğu beli olmayan vücut sıkılaştırıcı losyon, jel krem ve damla gibi sözde güzellik ürünlerini gören Çakır soluğu Cumhuriyet savcılığında aldı. Firma hakkında suç duyurusunda bulunan Uzaylı Gani, “Tarım işçisiyim. 79 lira benim iki günlük yevmiyem. Zaten cep telefonunu alacak param olsa bana gönderilen mesaja aldırış etmezdim. Paramın gittiğine değil, özürlü oğlumun hayallerinin yıkıldığına üzülüyorum. Söz konusu telefonun piyasa değeri bin lira ile bin 500 lira arası. Çalışarak bu telefonu almam mümkün değildi” dedi.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Uzaylılar değil dolandırıcılar tokatladı…
Uzaylılar değil dolandırıcılar tokatladı…
Yorumlar
Haber Yazılımı