Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 09:40 Bu haber 2502 kez okundu
 
ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİ BULUŞUYOR RENGARENK FESTİVAL
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kooperatiflerin ev sahipliğinde üretici ve tüketiciler 20 Ekim Cumartesi Gündoğdu Meydanı’nda Tarım Festivalinde buluşacak.
Tire Haberi
ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİ BULUŞUYOR RENGARENK FESTİVAL

Bu yıl ikincisi düzenlenecek etkinlik için yoğun çalışmalar sürerken, festivalde halk konseri, kooperatiflerin ürün ikramları, buzağı güzellik yarışmaları, dans gösterileri, çeşitli çekilişler yapılacak.

İzmir’in tarımda eşsiz zenginliklere sahip olduğunu belirten İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük, “Kentin tarımsal gücünün temelinde; kırsal kalkınma yatırım teşvikleriyle kooperatiflerin sanayileşmesine önderlik eden Bakanlığımız, kooperatiflerin ürünlerini alarak markalaşmalarını sağlayan ve alt yapı yatırımlarıyla destekleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kaliteli ve güvenli gıda üreten kooperatifler, gece gündüz çalışan üreticimiz ve üreticinin ürününü tercih eden bilinçli tüketicilerimiz var. Bu başarı hepimizin… Hedefimiz bu güçlü zincirin tüm halkalarıyla birlikte, Türk çiftçisine umut olacak, İzmir’e yakışır bir festival yapmaktır. Tüm İzmirlileri festivalimize davet ediyoruz” dedi.

SÜT KUZUSU AİLELERİNİ BEKLİYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 5 yıldan bu yana Süt Kuzusu Projesinin başarıyla devam ettiğine değinen Başkan Eskiyörük, şunları söyledi:

“Halen 135 bin aileye kapı kapı süt dağıtıyoruz. Bu, Türkiye’de henüz örneği görülmemiş bir projedir. Çocuklarımız sütle sağlıklı büyüyor, üreticilerimizin ürünü değer buluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kooperatifimiz el ele verdi, yüzbinlerce çocuğumuzun her gün taze, sağlıklı, günlük süt içmesine vesile olduk.  ‘Süt ve çocuk‘ gibi iki özel hassasiyete yönelik üretim yapmanın tüm sorumluluğunu üzerimizde htik, aynı idrak ve özenle üretime devam ediyoruz.

Ortaklarımızın sütlerini kontrollü toplayarak her türlü analizin ardından, son teknoloji ile el değmeden işleyip çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Süt Kuzusu Projesi ve İzmir’in diğer iddialı tarım projelerini, kooperatiflerimizin varlığını daha görünür kılmak amacıyla 20 Ekim 2018 Cumartesi günü hep birlikte Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geleceğiz. Süt Kuzusu Projesinin tüm fertlerini, anneleri, babalarını ve çocuklarımızı projenin birer neferi olarak meydana bekliyoruz”

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÜRETİCİ İLE TÜKETİCİ BULUŞUYOR RENGARENK FESTİVAL
Yorumlar
Haber Yazılımı