Haber Detayı
19 Haziran 2018 - Salı 10:13 Bu haber 4133 kez okundu
 
TÜRKİYE’NİN YENİ İNCİSİ 'MUHARREM İNCE'
CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE TARAFTARLARI ÇIĞ GİBİ ARTIYOR.
- Haberi
TÜRKİYE’NİN YENİ İNCİSİ  'MUHARREM İNCE'

Adaylığının ilan edildiği günden beri ilgi odağı ve ümit kaynağı olmaya başlayan Muharrem İnce son günlerde büyük bir atak yaparak herkesin gönlünde taht kurmaya başardı. Tire’nin duayen politikacılarından eski CHP ilçe Başkanı Mustafa Güngör ile Muharrem İnce üzerinde bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte Güngör’ün gözüyle MUHARREM İNCE:

Büyük Tire : Sayın Güngör ,Sayın İnce ile köklü bir dostluğunuz var. Tanışmanız nasıl oldu kısaca anlatırmısınız?

Mustafa Güngör : Sayın İnce ile 2010 yılından beri tanışıyoruz. Menderes  ADD İlçe başkanlığının Özdere’de düzenlediği bir panelde  ADD Tire yöneticileri Murat Özan ile Günay Özbek Sayın İnce’ye hitaben;  Mustafa Güngör’ü 2014 seçimlerinde Tire Belediye Başkanı  olsun diye ısrar ediyoruz ama Güngör teklifimize olumlu bakmıyor demeler üzerine “ Ben gurup başkanvekiliyim, bugüne kadar partim ne görev verdiyse yaptım sen de bu görevden kaçmamalısın”demesiyle başlayan dostluğumuz gün geçtikçe artarak devam  etti.  O gün orada Sayın İnce’nin Partiye emek vermiş, kendini bu uğurda feda etmiş kişilere  ne kadar değer verdiğini görmüştüm. Saygınlığım giderek arttı. Sayın İnce de parti çalışmalarımda ve adaylık dönemlerimde bana destek vererek, hatta düzenlediğim bazı yemekli toplantılarda da her zaman yanımızda bulunarak bir dostluk abidesi oluşturdu,  aramızdaki bağın artmasına vesile oldu.

B.T. :  Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanlığının açıklanacağı gün yanındaydınız.

M.G. Evet yanındaydık. Bu mutlu güne, bu tarihi güne bizzat tanıklık yapmayı görev bildik. Çok yoğun çalışma günlerinde bile bizi yalnız bırakmayan, destek olan Sayın İnce ‘nin bu muhteşem ve özel gününe tanıklık yapmak, mutluluğuna ortak olmak üzere  yanı başında bulunmayı bir görev bildik. Burak Ersen, Serhan Aydın, Ersin Güngör ve bir gurup arkadaşımızla Ankara’ya hareket ettik. Saat yedide gelen bir telefonla  Sn. İnce’nin evinin önünde buluştuk. Sayın İnce son derece memnun olmuştu ve “Mustafa Abi İnşallah 25 Haziran’da Çankaya  köşkündebuluşmak üzere sizi ve ekibinizi şimdiden davet ediyorum”şeklinde konuşmuştu. Daha sonra  konvoy eşliğinde 1. TBMM’ne hareket ettik.

B.T. Sn Muharrem İnce’nin adaylığı konusunda duygu ve düşüncelerinizi alabilir miyiz?

M. G. Türkiye’de  yıllardır yanlış politikalar sonucunda tarımdan, endüstriye, eğitimden, dış politikaya  , ticaretten, turizme kadar her alanda büyük hatalar yapılmıştır. Bunun sonucunda özellikle tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Küçük Menderes  havzasındaki çiftçinin, tarım işçisinin, hayvancılıkla uğraşan vatandaşların dara düştüğünü, ülkenin tamamında bir güven bunalımı yaşandığını görüyoruz.

Sayın İnce bir köylü çocuğudur, halkın içinden gelmiş, halkın sorunlarını yakından bilip çözüm yollarında kafa yormuş bir  halk adamıdır. Bu ağır yükün altında ezilmeden çözüm üreteceğine inancımız tamdır.

B. T. Sayın İnce’nin adaylığının açıklanmasından sonra Tire ve çevresinde oluşturduğunuz ekiple afiş ve broşürler dağıtıp tanıtım çalışmaları başlatmıştınız. Çalışmalarınız konusunda bilgiler verir misiniz.

M.G.  Evet dediğiniz gibi afiş ve buroşürlerimizle köy köy, mahalle mahalle, dolaşarak vatandaşlarımıza Muharrem İnce’yi tanıtmaya çalıştık. İlgi çok büyük, yeni bir umut, yeni bir başlangıç bekliyor insanlarımız. Karamsarlık ve ümitsizlik içinde bocalayan halkımız için bir ümit ışığı haline gelmiş Sayın Muharrem İnce.

B. T. Muharrem İnce’nin performansı konusunda ne düşünüyorsunuz?

M. G. Türk halkı Muharrem İnce’yi bağrına basmış vaziyette. Gittiği her yerde büyük coşku ile karşılanıyor. Meydanlarr  kıpır kıpır,insanlarımızın içi içine sığmıyor. Bu insanların hepsi de zorla değil, koşa koşa geliyor meydanlara. Bunu herkes çıplak gözle bile görebiliyor. İktidarın mitinglerinde suni şişirilmişlikler var. İstanbul Mitinge sadece 10 bin polisin olduğunu resmi makamlar açıklıyor. Bu gerçekler göz önüne alındığında,hele devlet kurumlarında çalışanların zorla meydanlara getirildiğini düşünecek olursak  kalabalıkların suni olarak şişirildiğini söylemek hiç de yanlış olmaz.

Muharrem İnce dün itibarıyla 96 noktada miting düzenledi. Her gün üç dört miting düzenlendiğine göre 120 civarında miting düzenlenerek halkımıza ulaşılmaya çalışılacak, bu performansa ulaşabilen bir başka lider yok.

B. T. Bayramlaşmak üzere Yalova’daydınız. İzlenimlerinizi aktarabilir misiniz?

M.G. Biz Sn. İnce’nin bu müthiş performansına destek vermek üzere bayramın ilk günü Yalova’ya Elmacık köyüne gittik. Tire’den selam ve sevgiler götürdük. Sayın İnce ‘den de Tire’ye kucak dolusu selam ve sevgiler getirdik.

B. T. Sayın Kılıçdaroğlu hakkında düşünceleriniz?

M. G. Sayın Genel Başkanımızlailgili olarak zaman zaman elştirilerimiz olmuştur. Ancak Cumhurbaşkanlığı adayı  seçiminde ve Millet İttifakı  oluşturulması konusunda gösterdiği hoşgörü ve basireti akdir etmemek mümkün değildir. Türkiye’nin ufkunu açmış, gelecek hakkında Türk Milletine güven aşılamış, büyük bir siyasi lider olduğunu ıspatlamıştır. Bu konularda kendisine ne kadar teşekkür edilse azdır.

B. T. : 24 Haziran da ne olur?

M. G. Biz bu işi birinci turda bitirmek arzu ve hedefindeyiz. Muharrem İnce için bu hedef hiç de uzak değildir. Ama bir aksilik olur da Cumhurbaşkanı seçimi ikinci tura kalacak olursa bu turd ezici bir çoğunlukla Cumhurbaşkanlığını kazanacağız.

B. T. Sonraki hedef ne lur?

M. G.  Tek adam rejimini asla kabul etmeyeceğiz.  Başkasına layk görmediğimizi kendimiz için istemeyiz. Bu getirilmek istenen düzen yanlıştır. Mevcut anayasaya göre bir hükümet kurulup çalışılmaya başlanacaktır. Ancak gerekli restorasyonlar yapılıp gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra güçlü bir parlamenter sisteme dönüş gerçekleştirilecektir.  Cumhurbaşkanı bu geçiş sürecinde bile Anayasadaki yeminine , yani tarafsızlık ilkesine sadık kalmaya özen gösterecektir.  Sadece kendisini seçenlerin değil 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacaktır. Bunun ilk işareti daha ilk günden verilmiştir CHP rozetini çıkartmış, Türk milletini temsil eden Türk bayrağı rozetini takmıştır.

B. T. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

M. G. Ben de çok teşekkür ederim Büyük Tire Gazetesine,  bize bu fırsatı verdiğiniz için.

 

HABER: Şevket BAHÇELİOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE’NİN, YENİ, İNCİSİ, , 'MUHARREM, İNCE',
Yorumlar
Haber Yazılımı