Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 10:29 Bu haber 2520 kez okundu
 
“Turizm Haftası” başladı
15-22 Nisan 2018 tarihleri arasında kutlanacak “Turizm Haftası” başladı. Hafta çerçevesinde, ilk olarak dün İlçe Halk Kütüphanesine, Ahmet Munis Armağan’ın isminin verilmesi ile ilgili tören düzenlendi.Bugün öğleden sonra ise Kent Müzesi önünde program yapılacak.
Tire Haberi
“Turizm Haftası” başladı

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, geçen yıl ilçemizde ilk kez kapsamlı olarak düzenlenen turizm haftasının son derece başarılı olduğunu belirtti. Tanrıseven, bu yıl çıtayı daha da yükselterek hem organizasyon hem de katılım yönünden çok daha kapsamlı bir çalışma yapıldığını belirtti.

KAYMAKAM: “TURİZM HAFTASINI İYİ DEĞERLENDİRELİM''

Turizm haftasının fırsata dönüştürülebilmesi için etkinliklerin iyi organize edilmesi talimatının veren Kaymakam Tanrıseven, kurumların sürece tam katkı sunmasını istedi.Tanrıseven şunları söyledi: “Taht-ı Kadim, Şehr-i Muazzam Tire’yi bu tip etkinliklerle daha etkin bir biçimde tanıtma fırsatı bulacağımıza inanıyorum. Tire’yi geniş kitlelere tanıtarak daha fazla yerli ve yabancı turist çekebiliriz.”

HAFTANIN PROGRAMI

Turizm Haftası çerçevesinde, ilk olarak dün saat 15:00’da İlçe Halk Kütüphanesinde, kütüphaneye Ahmet Munis Armağan’ın isminin verilmesi nedeniyle tören düzenlendi.

Salı günü saat 14:00’da Kent Müzesi önünde, program düzenlenecek. Protokol konuşmaları ile başlayacak programda, halk oyunları ve mehter gösterisi yapılacak, öğrenciler şiirler okuyacak.

Perşembe günü ise Araştırmacı Yazar Ahmet Munis Armağan Tire ile ilgili konferans verecek. Hafta boyunca afişler asılacak, broşürler dağıtılacak.

 

HABER:  Yiğit SOYLU 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Turizm, Haftası”, başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Turizm Haftası” başladı
“Turizm Haftası” başladı
“Turizm Haftası” başladı
“Turizm Haftası” başladı
“Turizm Haftası” başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı