Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 20:38 Bu haber 5520 kez okundu
 
Ersen, “Değişim için ‘mavi’ rengi destekleyin”
Tire Ticaret Odası Başkanlığına aday olan, genç iş adamı inşaat mühendisi Burak Alp Ersen, değişimi, yeniliği ve gelişimi isteyen üyelerin Meslek Komiteleri Seçimi’nde ‘mavi’ renkli oy pusulalarını tercih edeceklerine inandığını söyledi ve göreve hazır olduğunu belirtti.
Tire Haberi
Ersen, “Değişim için ‘mavi’ rengi destekleyin”

Tire Ticaret Odası, 2 Nisan Pazartesi günü, Meslek Komiteleri Seçimi’ni gerçekleştirecek. Mevcut Oda Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu’nun dördüncü kez aday olduğu seçimde, genç iş adamı inşaat mühendisi Burak Alp Ersen de aday oldu.

“Değişimin, yenilenmenin ve gelişimin zamanının geldiğini” belirterek adaylığını açıklayan ve Oda üyelerinden destek isteyen Ersen, bu seçimde ‘sözde değil, özde bir değişim için’ aday olduğunu altını çizerek belirtti.

“DEĞİŞİM, GELİŞİM VE YENİLİK İSTEYEN LİYAKAT SAHİBİ İSİMLER ‘MAVİ’ LİSTEDE”

Ersen, adaylığını açıkladıktan sonra mevcut Başkan Çapkınoğlu’nun yaptığı açıklamada, kendi ekibinde yüzde 88 oranında değişiklik yapmış olduğunu belirten ifadelerde bulunmasını da dikkat çekici olarak değerlendirdi. Ersen, “Demek ki mevcut yönetim de değişim gerektiğini kabullenmiş” dedi. Ersen sözlerinin devamında, “Ama biz değişim derken, bunu salt listelerdeki isimlerin değişmesi olarak görmemeliyiz. Bizim yapmak istediğimiz asıl değişim; dinamik, etkili, duyarlı, kararlı, çalışkan ve her şeyden önemlisi uyumlu bir oda yönetimi oluşturmaktır. Altını çizerek söylemek istediğimiz konuların başında, listelerimizde yer alan bütün üyelerle birebir kendimiz görüşerek ve ekibin diğer unsurlarını tanıtarak ‘mavi’ renkli değişim listesini oluşturduğumuzdur. Diğer bir değişle, çekirdeği aylar öncesinden oluşan ekibimizin Komite üyelerini tavsiye ile değil liyakat ile oluşturduk.”

ERSEN, GÖREVE GELMELERİ HALİNDE NASIL ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ

Burak Alp Ersen, ekibiyle birlikte göreve gelmeleri halinde, en verimli çalışma yöntemini belirleme ve gerçekleştirme adına neler yapacaklarını şu şekilde anlattı: “Üyelerimizle, benzer iş disiplinine sahip iş kollarında birer çalışma gurubu oluşturarak, ortak ve öncelikli sorunlarını belirleyeceğiz, bunları düzeltmek veya yeni projeler oluşturmak için çalışacağız.

Üyelerimiz, bizim yapacağımız çalışmalardan gurur duyar hale gelecek. Mensubu olduğu Oda ile övünecek. Odanın yaptığı işleri sahiplenecek ve bu mekanizmanın bir parçası olduğunu hissedecek. Üyelerimiz ve Tireliler için geliştireceğimiz projelerin hayata geçebilmesi için var gücümüzle çalışacağız, gerektiğinde başvurulmayan kurum bırakmıyacağız. Tire’mizin esnafını, Organize Sanayi Bölgesini, Sanayi Sitesini, Ziraat Odası’nı ortak projelerde buluşturacağız.

KOMİTERLERDE YER ALAN İSİMLERDEN BAZILARI

Değişim isteyenlerin talepleri ile oluşturulmuş “Mavi” renkli oy pusulalarında, kendi işinin ehli, kaliteli, iş kolu, yaş gurubu ve ticaret potansiyeli açısından her türden şirketin bulunduğunu belirten Ersen, komitelerde yer alan bazı isimleri açıkladı.

Bu isimler; Faruk ÜLGÜDÜR, Yalçın ÖZER, Hayati ÖZDEMİR, Ali KOYUNCU, Halil KALBAK, Ahmet ÜZÜMCÜOĞLU, Berrin YILMAZ, Çağatay BAHÇELİOĞLU, Zafer BOZKURT, Ahmet GÜLCÜOĞLU, İbrahim ÇETİN, Hamza İŞİN, Orhan Anıl KADIOĞLU, Saadet ŞENGÖK.

     

HABER: Kamuran KIZILBOĞA                                           

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı