Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 09:50 Bu haber 2935 kez okundu
 
‘Tünelin öteki ucunda Yunanistan var’ diye kandırdılar
Kimliği belirsiz kişiler tarafından Tire-Aydın arasındaki ulaşımı sağlayan Selatin Tüneli’ne getirilen, Yunanistan’a gitmek isteyen Suriyeli mültecileri, “Yunanistan’a geldik” diyerek kandıran ve tünelin içinde bırakan insan kaçakçıları kayıplara karıştı.
Tire Haberi
‘Tünelin öteki ucunda Yunanistan var’ diye kandırdılar

İnsan kaçakçılarının ağına düşen evsiz, yurtsuz Suriyeli mültecilerin zor durumunda faydalanan insafsız ve vicdansızlar bu kez Tire’de gerçekleşen bir dolandırıcılığın konusu oldular. Ünlü bir Türk filmindeki kandırılma sahnesinin benzerinin yaşandığı olay edinilen bilgilere göre şöyle oldu:

Kimliği bilinmeyen kişiler İzmir’den bir araca bindirdikleri aralarında çocukların da bulunduğu 24 Suriyeliyi, Tire’de İzmir Aydın otobanındaki Selatin Tüneli içinde araçtan indirdi.Tünelin diğer tarafının Yunanistan olduğunu ve tüneli yürüyerek geçip, Yunanistan’a gideceklerini söyleyen şahıslar, Suriyelileri tünelde bırakıp kayıplara karıştılar.

GECE SAATİNDE TÜNELİN İÇİNDE ÇOLUK ÇOCUK BİR SÜRÜ İNSAN…

Geçtiğimiz gün gece saat 01:30 sıralarında meydana gelen olayda, tünel içerisinde kalabalık bir grup olduğu ihbarını alan Tire Jandarması derhal harekete geçti ve olaya müdahale etti.Tanıtma kartı ibraz edemeyen ve Suriye uyruklu oldukları tespit edilen 7 erkek, biri hamile 4 kadın, 7 kız, 6 erkek olmak üzere 13 çocuk, toplam 24 şahıs alınarak Tire İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildiler.

Şahıslar, plakasını bilmedikleri bir araçla İzmir’den getirildiklerini ve tüneli geçince Yunanistan’a ulaşacakları söylenerek Selatin Tüneli’ne bırakıldıklarını söylediler. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan şahıslar İzmir Göç İdaresi’ne teslim edildiler.

ÜNLÜ FİLMİN TRAJİKOMİK SAHNESİNİ HATIRLATTI

Başrollerini İlyas Salman ve Şener Şen’in paylaştığı 1980 yapımı “Banker Bilo” isimli filmin en meşhur sahnelerinden biri de, dolandırıcı rolündeki Şener Şen’in, bir grup vatandaşı kaçak yollarla Almanya’ya geldik diye Türkiye içinde bir yerde bırakarak dolandırdığı sahneydi. Tire’de yaşanan bu olay, ünlü filmin efsane olan bu trajikomik sahnesini akıllara getirdi.

                                                                                    

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı