Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 15:16 Bu haber 2201 kez okundu
 
TÜM KADINLAR 'KADES'İ TELEFONUNA YÜKLEMELİ
Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği, tüm kadınların 'KADES' uygulamasını telefonlarına yüklemelerini belirtti.
Asayiş Haberi
TÜM KADINLAR 'KADES'İ TELEFONUNA YÜKLEMELİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kendilerine gönderilecek olan aktivasyon akdu ile aktif hale getirilebileceğini ifade eden ekipler, uygulama ile aile içi ve şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konumu bilgisini açarak bir tuşla acil çağrı merkezine ulaşabileceklerini ifade etti. Ekipler, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekibin veya devriyenin sevk edileceğini dile getirdi. 

 

HERKES TELEFONUNA YÜKLESİN

Tire Emniyeti, bu kapsamda ,tüm kadınları Kadın Destek Uygulaması’nı telefonlarına yüklemeye çağırarak, olası mağduriyetlerde bir tuşla kendilerine ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

 

KADES NEDİR? NASIL KULLANILIR?

KADES programı aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112/155/156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulamadır.

Akıllı telefonlar üzerinden IOs ve Android marketlerden “Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES)” indirildikten sonra gelen ekrana Ad- Soyad , T.C. Kimlik No , Doğum Yılı ve Telefon Numarası bilgileri girildikten sonra SMS doğrulama kodu sisteme girildikten sonra uygulama aktif oluyor. Program kullanıcıları şiddete mağdur olduklarında sadece “Kades Kadın Acil Destek” butonuna tıkladıkları an ihbar eş zamanlı 112/155/156 Acil Çağrı Merkezindeki görevli personele düşüyor ve olay yerine en yakın ekip ve devriye duruma müdahale ediyor.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜM, KADINLAR, 'KADES'İ, TELEFONUNA, YÜKLEMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı