Haber Detayı
18 Şubat 2014 - Salı 09:40 Bu haber 4509 kez okundu
 
TSİAD’ın organize ettiği pikniğe başkan adayları da ilgi gösterdi
Tire Sanayici ve İş Adamları Derneği (TSİAD) tarafından hafta sonu düzenlenen piknik ve açık hava şenliğine çok sayıda kişi katıldı. Katılımcılar arasında, siyasi parti Belediye Başkan Adayları da vardı.
Tire Haberi
TSİAD’ın organize ettiği pikniğe başkan adayları da ilgi gösterdi

Tire Sanayici ve İş Adamları Derneği hafta sonu “birlik, beraberlik ve kaynaşma” sağlama adına, 16 Şubat 2014 Pazar günü Tire Bahçe Saray kır düğün alanında piknik şeklinde bir açık hava eğlencesi organize etti. Döner tezgahlarının, lokma tezgahlarını kurulduğu, çocuklara ücretsiz pamuk şekeri, top, balon dağıtılan organizasyon öğle saat 12:00 sıralarında başladı ve akşam saatlerine kadar sürdü. Organizasyona yaklaşık 5 bin civarında kişi katıldı.

BAŞKAN ADAYLARI PİKNİĞE BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Programa katılanlar arasında siyasi parti ilçe başkanları ve siyasi parti Tire Belediye Başkan aday adayları da vardı. Katılanlar arasında; AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Çeltikçioğlu, CHP Belediye Başkan Adayı Tayfur Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Hasan Çağlı, Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Sadrettin Yakuter, Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan adayı  Erkan Etçi ve tüm partilerin Tire ilçe başkanları; Kamil Yaldız (AK Parti), Şenol Sardoğan (CHP), Bayram Demirel (MHP), Mehmet Ekmen (SP) katıldı.

“SON ZAMANLARDA BİRLİK VE BERABERLİĞE DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Programın açılış Konuşmasını TSİAD Başkan Yardımcısı Mustafa Çulpan yaptı. Çulpan, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Özellikle son zamanlarda her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Biz sivil toplum kuruluşları olarak, siz varsanız biz varız sizin desteğinizle bu programları yapıyoruz, biz sadece aracıyız. Bize gösterdiğiniz teveccühün, bu tür programlar yaparak, heba olmadığını sizlere göstermek istediğimiz için bu programı tertipledik. Tüm katılımcılara verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

“BİR VE BERABER OLURSAK AŞAMAYACAĞIMIZ SORUN YOK”

Dernek başkanı Hüseyin Önkan ise bu tür organizasyon Tire’de ilk defa yapılıyor. İnşallah bu tür programları bundan sonra daha sık yapacağız. Bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiçbir sorun yok, her türlü sorunun üstesinden Allah’ın izni ile gelineceğini söyledi. Bu programa desteği olan başta siyasi partiler olmak üzere bütün misafirlerimize katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, onları ayrı ayrı kutluyorum dedi.

“BU TABLOYU GÖRÜNCE DUYGULANMAMAK, HEYECANLANMAMAK ELDE DEĞİL”

Program ile ilgili Atlas Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ali Devran ise “Bu tür programlar birlik, beraberlik ve kaynaşma adına özlenen bir tablo. Bu tabloyu görünce duygulanmamak heyecanlanmamak mümkün değil. Biz milli birlik ve beraberlik istiyoruz. Kimseyi; sen sağcısın, sen solcusun, sen şusun, sen busun diyerek ötekileştirmeden güzel vatanımızda bir ve beraber olarak yaşamak istiyoruz. Tek arzumuz budur.” Şeklinde konuştu.

500 KG DÖNER DAĞITILDI

Programa katılan dernek üyesi iş adamı Ertan Sabancılar ise TSİAD’ın yapmış olduğu bu programı çok anlamlı bulduğunu insanları kaynaştırma adına güzel bir organizasyon. Bu insanlar haşhaşi olamaz bu insanlar olsa olsa Allah rızası için koşuşturan, ülkesini seven insanlar olabilir dedi.  Programda 500 kg. döner 10 bin ekmek beş bin kişilik lokma bir ton meyve katılan misafirlere ikram edildiği belirtildi. Programda çocuklarda unutulmadı. Palyaçolar eşliğinde 1000 adet top, balon, pamuk şekeri ve bayrak dağıtıldı. Aydın yöresine ait halk oyunları ekibi de oyunları ile misafirlerin beğenisini topladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Sanayici, İş, Adamları, Derneği, (TSİAD), tarafından, hafta, sonu, düzenle
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TSİAD’ın organize ettiği pikniğe başkan adayları da ilgi gösterdi
TSİAD’ın organize ettiği pikniğe başkan adayları da ilgi gösterdi
TSİAD’ın organize ettiği pikniğe başkan adayları da ilgi gösterdi
TSİAD’ın organize ettiği pikniğe başkan adayları da ilgi gösterdi
Yorumlar
Haber Yazılımı