Haber Detayı
10 Şubat 2014 - Pazartesi 09:42 Bu haber 4751 kez okundu
 
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tek listenin yarıştığı Tire Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kurulu’nda Aralık ayaında vefat eden eski Başkan Mustafa Ali Çulcu’nun yerine Mustafa Zenginol seçildi.
Tire Haberi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi

Tire Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yeni başkanını seçti. Toplam 246 üyesi bulunan odada, Aralık ayı başında yakalandığı kanser hastalığına yenik düşen eski Başkan Mustafa Ali Çulcu’nun yerine Mustafa Zenginol seçildi. Oda yöneticileri, genel kurul öncesi eski Başkanları Mustafa Ali Çulcu’nun, “Seni unutmayacağız büyük başkan” yazılı dev posterini salona astı. Tek listenin yarıştığı genel kurul duygusal anlara sahne oldu.

Esnaf Sarayı’nda gerçekleştirilen genel kurula katılan isimler arasınd şunlar vardı: İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Tire Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Hamdi Yapıcı, İzmir Kamyoncular Odası Başkanı Yıldırım Kaya, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Refik Konur, AK Parti İlçe Başkanı Kamil Yaldız, CHP İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ekmen, AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı Mehmet Çeltikcoğlu, Saadet Partisi Tire Belediye Başkan Adayı Sadrettin Yakuter, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil Çulhaoğlu, Tire Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhittin Hızlan, Tire TARİŞ Müdürü Necmi İçelli, Tire’nin eski belediye başkanlarından Nazım Çulcu, Tire’deki esnaf odalarının başkanları; Ümit Ünalmış, Saim Kabaağaçlı, Mehmet Kantur, Cengiz Kaşan, Tayfur Etiğ, Nejat Sertdemir, Salih Ateş, Tire Belediye Meclis üyelerinden; Mehmet Hızlan, Ahmet Küçükler, Azmi Öztüzün,  

“VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİM”

Divan Başkanlığını Çiğli Şoförler Odası Başkanı İbrahim Bayram’ın yaptığı genel kurulda, Divan Kurulu’nun üyeliklerini ise; Davut Sakarsu, Ümit Ünalmış, Zeki Sessiz, Saim Kabaağaçlı yaptı. Kemal Çeltkcoğlu tarafından okunan yönetim faaliyet ve denetim rapoları ile gelir ve gider bütçe raporları üyelerin oylarıyla ibra edildi. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, “ahilik” geleneğinden aldıkları terbiyeyi esnaflalar olarak bugünlere taşıdıklarını ifade etti. Mutlu, vefat eden eski Başkan Çulcunun hizmetlerini anlatarak, “Büyük başkanın bıraktığı biz yerden devam edeceğiz” dedi. Oda Başkanlığına seçilen Mustafa Zenginol ise Çulcu’nun vasiyetini yerine getirdiğini kaydederek, “Onun izinde şoför esnafımıza en iyi şekilde hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

Zekeriya Mutlu ayrıca, Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu son kararla bundan böyle esnaf odalarının başkanlarının, görevde bulundukları süre içerisinde, siyasi partilerden üye olamayacaklarını belirtti. Mutlu, bu konuda dertli olduklarını, hangi partiden olursa olsun siyasi partilerin meclis listelerinde, esnaftan önemli isimleri listelerinde yer vermesini istedi.  Mutlu, kongreye gelen oda üyelerine de seçimede oy kullanırken buna dikkat etmelerini istedi.

“ONUN VE SİZLERİN GÜVENİNE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Tek liste ve tek aday olarak bu yıl 24.’sü düzenlenen Tire Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Kongresi’nde yeni başkan Mustafa Zenginol kısa bir konuşma yaparak, tüm üyelere teşekkür etti. Zenginol; “Ağabeyim Başkanım değerli insan Mustafa Ali Çulcu’yu minnetler rahmetle anıyorum. Onun vasiyetini yerine getirmek için buradayım. Onun ve sizlerin güvenine layık olmaya çalışacağım. Ben ve yönetimim kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye çalışacağız. Allah utandırmasın. Genel kurulumuzun ilçemize, ülkemize hayıtlara vesile olmasını diliyor. Kazasız belasız bol kazançlı sağlıklı güzel günler diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

YEN YÖNETİM VE DENETİM  KURULU ÜYELERİ

Mustafa Zenginol’un yönetiminde oluşturulan Tire Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yeni Yönetim Kurulunun Üyeleri: Halil Orkun Erten, Ali Öztürk, Cumhur Kavuncu, M.Ali Taşlı, İbrahim Appan, Hasan Luş oldu. Yeni Denetim Kurulunun Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Yavuz İşcaoğlu, Umut Öztüzün, Mustafa Karaeli.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tek, listenin, yarıştığı, Tire, Şoförler, Otomobilciler, Odası, Genel, Kurulu’nd
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Tireli şöförler “Zenginol” dedi
Yorumlar
Haber Yazılımı