Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 12:40 Bu haber 5167 kez okundu
 
TİRELİ SU YAŞIM, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU!!
Tireli ilkokul öğrencisi SU YAŞIM, "Benim Gözümden Atatürk" temalı resim, şiir ve mektup yarışmasının TÜRKİYE 1.'si oldu.
Eğitim Haberi
TİRELİ SU YAŞIM, TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU!!

Su Yaşım ödül olarak öğretmeni ve ailesi ile birlikte Selanik'teki Atatürk Evine ziyaret kazandı. 
Yarışmaya Mektup kategorisinde katılan Su Yaşım, mutluluğunu Tire 4 Eylül İlkokulu Müdürü Kadir Çatakdere, sınıf öğretmeni Şadiye Eryağcı ve sınıf arkadaşları ile paylaştı.

Su'nun annesi Demet ve babası Yalçın Yaşım da okul Müdürü Kadir Çatakdere’ye ve sınıf öğretmeni Sadiye Eryağcı’ya teşekkür etti.

Su Yaşım’ın Atatürk’e yazmış olduğu o mektup:

Okulda öğretmenim seni anlatıyor, annem babam seni konuşuyor, şimdi izin verirsen bir de ben anlatayım, “Benim Gözümde Sen Herşeysin”.

Örneğin Anadolu’sun, Ankara’da Anıtkabirsin, gürül gürül akan ırmaksın, yurdumun karlı dağlarısın, Uludağlar da açan kardelen çiçeğisin, benim gözümde sen herşeysin.

Yazdığım yazıda, giydiğim elbise de senin izini görüyorum, yaptığın yenilikler sayesinde bugünlere geldik.

Okula geldiğimde senin resimlerini görüyorum, senin sözlerini okuyorum, biliyor musun? şu anda giydiğim tişörtte bile senin imzan var, gördüğün gibi sen heryerdesin.

Benim gözümde sen her şeysin, düşmanları kovan sensin, yurdumu kurtaran sen, yenilikleri yapan sensin, Cumhuriyeti kuran sen, benim gözümde sen herşeysin.

Biliyor musun? Satranç oynamaya başladım, bir ödül aldığımda bunu ailem ile birlikte sana armağan ediyorum neden mi? Sen de bu vatani bize armağan etmiştin ya benim gözümde sen herşeysin.

Bir bakıyorum öğretmen olmuşsun harfleri öğretiyorsun, başka bir yerde orduların başında vatanı kurtarıyorsun, sonra Cumhurbaşkanı olmuşsun ülkeyi yönetiyorsun, dedim ya nereye baksam seni görüyorum benim gözümde sen herşeysin.

Umut dolu bir gelecek bıraktın, bayramlar armağan ettin biz çocuklara, abilere, ablalara sen bizlere her zaman güvendin, sen çocukları hep sevdin, bende seni sonsuza kadar seveceğim, benim gözümde sen herşeysin.

Benim gözümde sen ölümsüzsün.

Benim gözümde sen heryerdesin.

Benim gözümde sen herşeysin.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRELİ, SU, YAŞIM,, TÜRKİYE, BİRİNCİSİ, OLDU!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı