Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 11:00 Bu haber 7372 kez okundu
 
Tireli spor adamı dramla dolu hayatını noktaladı
Bir dönem Tire’de faaliyet gösteren Bahçekahvespor ve Tire Gücüspor takımlarının Kulüp Başkanlığı ve yöneticiliği görevlerinde de bulunan, hayatı birçok acı ve dramla dolu olan Tireli spor adamı ve esnaf Nuri Pezek hayatını kaybetti.
Tire Haberi
Tireli spor adamı dramla dolu hayatını noktaladı

Tireli eski spor adamı ve esnaf Nuri Pezek (58), acılarla ve dramla dolu hayatını, son nefesini vererek noktaladı. Bir dönme Tire’de futbol spor branşı üzerine faaliyet gösteren Bahçekahvespor ve Tire Gücüspor takımlarında başkanlık ve kulüp yöneticiliği görevlerinde de bulunmuş olan 80’li, 90’lı yıllarda Tire’nin tanınan esnaflarından olan Nuri Pezek, uzun süredir amansız bir hastalık olanMS’in (Multipl Skleroz) pençesindeydi.

KARA GÜNLER, 1996’DAKİ TRAFİK KAZASI İLE BAŞLADI

1996 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinden Tire’ye dönerken, Büyükkale köyü yakınlarında geçirdiği trafik kazasında kafasından ve vücudunun değişik yerlerinden aldığı darbelerle ağır yaralanan ve beyninden ağır bir ameliyat geçiren Nuri Pezek için bu kaza kötü günlerin başlangıcı oldu.

EN BÜYÜK ACIYI OĞLU BOĞULUNCA YAŞADI

Ayşe Pezek ile evli olan üç çocuk babası Nuri Pezek, daha büyük bir acıyı 2000 yılında yaşadı. O zaman için 13 yaşında olan oğlu Osman, Kireli köyü sınırlarında bulunan bir gölette boğularak öldü. Canından bir parça olan oğlunu kaybetmek, Pezek’i hem ruhsal, hem de fiziksel olarak bitirdi. Bu elim kayıp sonrası bunalıma giren ve büyük psikolojik sorunlar yaşayan Pezek, gördüğü psikolojik tedavilerle ayakta kaldı.

“MS” HASTALIĞI İLE HAYATI DA ELİNDEN GİTTİ

Fakat gerek geçirdiği kaza ve sonrasındaki ağır beyin ameliyatının etkileri, gerekse oğlunun kaybından dolayı yaşadığı ruhsal ve akılsal travmalar sebebiyle hayatı ve sağlığı gittikçe kötüleşen Nuri Pezek, 2002 yılında amansız bir hastalık olan MS (MultiplSkleroz) hastalığına yakalandı. Tıpta bir çaresi ve tedavisi şuan için olmayan bu kötü hastalık sebebiyle Pezek, kademeli bir şekilde bedensel hareketliliğini kaybetti ve kasları devre dışı kaldı.

EMEKLİ OLMAK İÇİN VERİLEN BÜYÜK ÇABALAR

Yatağa mahkum hale gelen ve hiçbir maddi imkanı geçinme koşulu bulunmayan Pezek, bir de üstüne bir türlü emekli olamama sorunu yaşadı. 1982 yılından 1993 yılına kadar sigorta primlerini ödediği BAĞ-KUR’dan bir türlü malulen emekli olamayan ve bu noktada da büyük sıkıntılar yaşayan ve emekli olamadığı bu süreçte gerek tedavi, gerekse geçinme anlamında zor günler geçiren Nuri Pezek böylesine dramatik bir hayata sahipti.

CENAZESİ CUMA NAMAZINA MÜTEAKİP KALDIRILDI

Pezek’in cenaze namazı, İmam Hatip Camiinde, Cuma namazına müteakip kılındı. Cenaze namazına camide bulunan müminler ile aile üyeleri ve akrabaları katıldı. Öğrenen duyan herkesi üzen dramla dolu bir hayatı, son nefesini vererek noktalayan Nuri Pezek, ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında Asri Kabristanlıkta toprağa verildi.

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA                                                              

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tireli, spor, adamı, dramla, dolu, hayatını, noktaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı