Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 16:59 Bu haber 1356 kez okundu
 
TİRELİ ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Tire’de 14 bin öğrenci karnelerini alarak gün sürecek olan yarıyıl tatili başladı.
Eğitim Haberi
TİRELİ ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Tire Aydınoğlu ilkokulundaki öğrencilere karne verdi.

Kaymakam Çobanoğlu öğrencilerle tek tek ilgilenip sohbet ederek karnelerini verdi. Kaymakam Çobanoğlu öğrencilere tatille ilgili ders tekrarı yapmaları, kitap okumaları ve dinlenmeleri konusunda tavsiyelerde bulunarak öğrencilerin bol bol kitap okuması ve değişik kitaplara ulaşabilmeleri için Tire Ahmet Munis Armağan İlçe Halk Kütüphanesine üye olmalarını önerdi.

Kaymakam Çobanoğlu Tire Aydınoğlu ilkokulunda eğitim gören Suriye’den Tire’ye gelen Ali Rahel ile sohbet ederek, Suriye’ye komşu ilçe Reyhanlı’da görev yaptığını söyledi. Ali Rahel de bir süre Reyhanlı’da kaldıklarını daha sonra Tire’ye geldiklerini söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, bireyin temel hakkı olan eğitimden en üst seviyede faydalanması için eğitimin her kademesinde daha iyiye ulaşmayı hedeflediklerini ve bu bilinçle çalışmalarına yön verdiklerini, büyük bir özveriyle yetiştirilen geleceğin teminatı Öğrencilerin her birine ayrı bir değer olarak görüyor yarınları emanet edecekleri nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek için çalıştıklarını kaydetti. Derse, “Evlatlarımızın derslerinde başarılı bir öğrenci olabilmeleri kadar iyi insan olabilmeleri, evrensel değerleri açık, milli ve manevi değerleri benimsemiş bireyler olarak yetişmelerinde son derece önemsiyoruz. Bu düşüncelerle 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci dönemin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevincini yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecan diye paylaşıyor bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRELİ, ÖĞRENCİLERİN, KARNE, SEVİNCİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRELİ ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
TİRELİ ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
TİRELİ ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Yorumlar
Haber Yazılımı