Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 15:10 Bu haber 3047 kez okundu
 
Tireli Gençler YKS’de Ter Döktü
Geçtiğimiz hafta sonu yapılan YKS( Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yapıldı.
Eğitim Haberi
Tireli Gençler YKS’de Ter Döktü

İyi bir üniversitede okumak isteyen milyonlarca gencin ter döktüğü sınavlar 15-16 Haziran günleri yapıldı. İlçemizde de çevre ilçelerden gelen öğrencilerle birlikte yaklaşık 5 bin üniversite adayı genç sınavda ter döktü. İlk olarak 15 Haziran Cumartesi günü TYT(Temel Yeterlilik Sınavı), hemen ardından 16 Haziran Pazar günü ise Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavları yapıldı.

 

Öğrenciler İçeride Veliler Dışarıda

 

Sınav süresinin başlamasının ardından adaylar sınav salonlarında ter dökerken velilerde okul bahçesi ve çevresinde ter döktü. Sınava giren çocuklarına dualarla yardımcı olan veliler, tıpkı öğrenciler gibi çok heyecanlıydı. Okul bahçesinde bekleyen ve çocuklarının sınav heyecanlarına ortak olan veliler  “Çocuklarımız yıl boyunca yoğun bir çalışma süreci geçirdi. İnşallah sınavlarda istedikleri sonuçları ve puanları alarak gönüllerindeki üniversiteye yerleşirler.” şeklinde konuştular.

 

Bir Soru İptal Edildi

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) matematik testindeki 7. sorunun iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldığı bildirildi. Bu kapsamda, geçerli olan soruların puan değerleri yeniden saptanarak puanlama yapılacak.

 

Ayrıca, ÖSYM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları'nın ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlandığı kaydedildi.

 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

 

ÖSYM'nin takvimine göre, YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü erişime açılacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tireli, Gençler, YKS’de, Ter, Döktü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tireli Gençler YKS’de Ter Döktü
Tireli Gençler YKS’de Ter Döktü
Tireli Gençler YKS’de Ter Döktü
Yorumlar
Haber Yazılımı