Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 15:57 Bu haber 2695 kez okundu
 
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk
Türkiye Şampiyonu olan Tireli görme engelli sporcu Enver Kala, önceki gün antrenörü Mutlu Gültekin ile birlikte Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret ederek, başarısını Kaymakam ile paylaştı. Tanrıseven, engellilerin spora teşvik edilmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Spor Haberi
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk

Tireli görme engelli genç sporcu, 1500 ve 5000 metre koşu yarışmalarında Türkiye Şampiyonu oldu. Şampiyon olan Enver Kala isimli engelli sporcu, bu başarısını Tire Kaymakamını ziyaret ederek kendisi ile paylaştı. Ziyarette Kala’ya kendisinin antrenörü olan TOKİ Şehit Mehmet Çağlar Bölük Ortaokulu beden eğitimi öğretmeni Mutlu Gültekin eşlik etti.

1500 VE 5000 METREDE KAZANILAN 1.’LİKLER

Görme engelli Enver Kala, antrenörü Mutlu Gültekin ile hazırlandığı Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda 1500 metre “B 3 18+ Büyük Erkekler” kategorisinde yarıştı. 14 sporcunun yarıştığı kategoride Enver Kala ‘4:47’lik derecesiyle birinci oldu. Daha sonra 5000 metre “B 3 Büyük Erkekler” kategorisinde de yarışan Kala Türkiye çapında 11 sporcunun yarıştığı bu kategoride de birinci oldu. Kala’nın bu yarışmadaki derecesi ise; ’18:32’ oldu.

TAVUK ÇİFTLİĞİNDE İŞÇİLİK YAPIYOR

Yaşadığı görme engeline rağmen, örnek bir çaba ortaya koyan ve çalışarak üreten Enver Kala’nın Tire’de bir tavuk çiftliğinde işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Ziyareti sırasında Kaymakam Tanrıseven ile bol bol sohbet eden Kala, sportif başarı öyküsünü Kaymakama aktardı. Enver Kala, düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

“ENGELLİ SPORCULARA DESTEK OLACAĞIZ”

Buluşmada Kaymakam Tanrıseven, engelli sporcu Enver Kala’nın spordaki başarısından gurur duyduğunu belirtti. Kala’yı bu güzel başarısından dolayı tebrik eden Tanrıseven, başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, engellileri hayatın içine katmaya çalıştıklarını belirterek, engelli sporcuları da teşvik edeceklerini ve engellilerin çeşitli sportif dallarda faaliyet göstermesi için destek olacaklarını söyledi. Tanrıseven, “Tire’de bulunan engellilerin, sportif faaliyetlere katılarak, yaşamdan keyif almalarını ve başarılı olmalarını istiyoruz” dedi.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tireli, engelli, gençten, çifte, şampiyonluk,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk
Tireli engelli gençten çifte şampiyonluk
Yorumlar
Haber Yazılımı