Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 15:57 Bu haber 2115 kez okundu
 
TİRELİ CHP'LİLERDEN SİVAS ÇIKARTMASI
Muharrem İnce memleket hareketini Sivas Kongresinin 101 yıl dönümünde, kongrenin yapıldığı Sivas ilinde başlattı.
Siyaset Haberi
TİRELİ CHP'LİLERDEN SİVAS ÇIKARTMASI

Havayolu ile Sivas’a gelerek “Memleket hareketine” start veren İnce, Nuri Demirağ Hava Limanında kendisini karşılayan destekçilerine seslendi. İnce burada yaptığı konuşmasında sözlerine Türkiye’nin misak-i milli ittifakına ihtiyacı olduğunu söyleyerek başladı. İnce, “Bir yanda millet ittifakı var, biz de oradayız zaten. Bir yanda da Cumhur ittifakı var. Ama Türkiye’nin daha büyük bir ittifaka ihtiyacı var. Türkiye’nin misak-i milli ittifakına ihtiyacı var. Türkiye’nin barışmaya, kucaklaşmaya ihtiyacı var. İktidar gitmekten korkuyor, muhalefette yandaş medya ne der, millet ne der diye muhalefet yapmaktan korkuyor” dedi.

KİMLERİ KABUL EDECEK

İnce kimleri harekete kabul edip kimleri kabul etmeyeceklerine değinerek, “Memleket hareketine kimleri davet ediyorum. Siftahsız kepenk kapatan esnafları davet ediyorum. Ürünü dalda kalan çiftçileri davet ediyorum. Umudunu yitirmiş gençleri davet ediyorum. Şiddete uğrayan kadınları davet ediyorum. Siyasi baskı altında inim inim inleyen memurları davet ediyorum. Asgari ücretle çalıştırılıp kıdem tazminatına göz dikilen işçileri davet ediyorum. Huzursuz muhafazakarları davet ediyorum. AK Parti’ye oy verip bugün ülkenin geleceğinden kaygılanan muhafazakarları davet ediyorum. Kendilerini yalnız hisseden Atatürkçüleri davet ediyorum. Bu düzeni değiştirmek isteyen solcuları davet ediyorum. AKP’ye koltuk değneği olmaktan sıkılmış milliyetçileri davet ediyorum. Çağrım hepinizedir. Gelin bir olalım, iri olalım diri olalım diyorum” dedi.

GÜNGÖR, “HALKIMIZI BU HAREKETİ DESTEĞE BEKLİYORUZ”

Tire grubuna öncülük yapan Ersin Güngör şu ifadeleri kullandı, “Böyle bir memleket hareketine katkı koyduğumuz için ben ve arkadaşlarım gurur duyuyoruz. Kuvayi Milliye ruhunun ateşlendiği Sivas’ta bugün Atatürk’ün izinde giden ve gidecek olan memleket hareketinin sevdalıları olarak vatanımızın her yerinde daha güzel bir Türkiye, çocuklarımıza daha yaşanılır aydınlık bir gelecek bırakmak için tüm halkımızı bu hareketi desteğe bekliyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRELİ, CHP'LİLERDEN, SİVAS, ÇIKARTMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı