Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 10:30 Bu haber 1715 kez okundu
 
Tire Stadyumu 1 ay içinde tamamlanacak
Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, yapımında sona yaklaşılan yeni stadyuma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Spor Haberi
Tire Stadyumu 1 ay içinde tamamlanacak

Gününün büyük bir kısmını yapımı süren Tire Stadyumu’nda geçiren Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, bir yandan işçileri denetliyor diğer yandan çalışmaları yerinde inceliyor. Başkan Çiçek, statla ilgili yaptığı açıklamalarda önemli bilgiler aktardı. Yeni stadın ful olimpik olduğunu söyleyen Çiçek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

“Müştemilat olarak stadımızın içerisi Futbol Federasyonu’ndan onaylandı. UEFA standartlarında bir stat yapıyoruz. Stadımızda basın tribünleri naklen yayın odalarıyla ilgili müthiş bir teknik donanım var. Futbol Federasyonu yetkilileri gelip stadımızı incelediler. Ekim sonu veya Kasım başına yetişirse Ümit Milli maçlarının üç tanesini bu statta verebileceklerini söylediler.”

BAŞKAN ÇİÇEK, “GÜNÜMÜZÜN YARISI BURADA GEÇİYOR”

Başkan Çiçek sözlerinin devamında; “Bizim günümüzün yarısı burada geçiyor. Burada zaman zaman belediyenin elemanlarına da ihtiyaç olunuyor. Zaten burada belediyemizin kadrolu elemanları olarak sürekli görev yapan iki inşaat mühendisimiz, bir mimarımız, bir makine mühendisimiz ve bir teknisyenimiz var. Bu elemanlarımız kalite kontrol ve hak edişleri hesaplıyorlar. Burada titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Projede yavaş yavaş sona geliyoruz. Bugün zemine çim serilmeye başlanıyor. Koltuk ekibi de koltukları monte ediyorlar. Ses ve ışık sistemlerimiz zaten tamamlandı. Yani artık burada çok az bir işimiz kaldı. Şu an son dokunuşları yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi de çevre düzenlemesi ve asfalt konusunda bugün yarın çalışmalara başlayacak” dedi.

“ANTRENMAN SAHALARI İÇİN KOLLARI SIVADIK”

“Önümüzdeki günlerde antrenman sahaları için önce Tire Belediye Meclisi sonra da Büyükşehir Meclisi’nde kabul ile 18. Madde uygulaması yaptık. Bu uyguluma buradaki insanları da rahatlatacak bir uygulama çünkü stadın dibinde 3 katlı konut imarı vardı. Bu çok yanlış bir şey olurdu. Şimdi imarı 90 metre yukarı taşıdık. Şimdi buraya 29 bin metrekarelik bir yeşil alan kazandırdık. Bu yeşil alana antrenman sahası ve koşu parkurları yapacağız. Stadımız sadece Tire için değil, İzmir için de büyük bir kazanımdır. Çünkü İzmir futbolunun bu stada ihtiyacı vardır.”

“AZİZ KOCAOĞLU’NA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

“Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Bey’in desteğini dile getirmek istiyorum. Kendisine Tireliler adına şükranlarımı sunuyorum. Çünkü Tire Belediyesi bütçesiyle tek başına böylesine muazzam bir eseri tamamlamak mümkün değil. Bu stat bugünkü haline 50 Milyon TL ile geldi. İzmir’deki statların kişi sayısı aynı olduğu halede 238 Milyon TL’ye ihale edildiği düşünülürse bu, ne kadar ekonomik çalışıldığının, ne kadar akılcı ihaleler yapıldığının bir kanıtıdır. Tesisimiz uzun yıllar Tire’ye, İzmir’e ve Türk futboluna hizmet verecek.”

“HEM BORÇ ÖDEDİK, HEM İŞ YAPTIK”

“Tire Belediyesi olarak ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. 2009 yılında bayağı borçlu bir belediye devralmıştık. Göreve 21 milyon gibi bir borçla başlamıştık. Ama bugün geldiğimiz noktada Allah’a şükür Türkiye’de borçsuz belediyelerden bir tanesi kuşkusuz Tire Belediyesi’dir. Borçlarımızı ödedik. Borçlarımızı öderken bir sürü de iş yaptık. Sayın Valilerimizin destekleri ile Tire’nin tarihi yapılarını ayağa kaldıran restorasyonlar yaptık. Bu restorasyon işlerinde belediye olarak bizim de büyük katkılarımız oldu. Tire’mize ‘Teira İş Merkezi’ni kazandırdık. İtfaiye Meydanı’ndaki diğer ‘Pehlivan İş Merkezi’ni kazandırdık. Yollarımız asfaltlanıyor. Doğalgaz artık sadece aşağı mahallelerin lüksü değil Ekinhisarı ve Toptepe gibi yukarı mahallelerin de hizmetine giriyor.”

 

HABER:  Engin ÜÇER

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Stadyumu 1 ay içinde tamamlanacak
Tire Stadyumu 1 ay içinde tamamlanacak
Yorumlar
Haber Yazılımı