Haber Detayı
05 Şubat 2014 - Çarşamba 09:54 Bu haber 1724 kez okundu
 
Tire kırsalı mobeselerle donatılacak
Tire Kaymakamlığı, ilçe sınırları içinde kalan kırsal alandaki önemli noktalara, ilk etapta 20 adet olmak üzere, mobese kamera yerleştirecek. Jandarmanın kontrolünde olacak kameralarla, ilçenin güvenliğinin daha da sağlamlaştırılması amaçlanmakta.
Tire Haberi
Tire kırsalı mobeselerle donatılacak

Güvenlik amaçlı kullanılan mobese kamera sistemleri artık hayatımızın her alanında yer almaya başladı. Kentler başta olmak üzere yerleşim yerlerinin merkezlerinde, yollarda ve önemli tesislerin çevresi ve kırsal alan noktalarına yerleştirilen mobese kameralar, günümüzde suç ve suçlulara karşı korunma ve olası suç olaylarında olayın çözümlenmesi adına gerçekleştirilen bir hamle.

Tire’nin son yıllarda yakaladığı hızlı büyüme ve gelişme ivmesi, ilçe yöneticilerinin ve güvenlik birimlerinin sorumluluklarını daha da arttırdı. Bu gelişme karşısında ilçe yöneticileri, kent merkezine ve kırsal alanlara mobese kamera yerleştirme yönünde karar aldı. Bu bilinçle harekete geçen Tire Kaymakamlığı, ilçe merkezi ve kırsal alanda iki farklı mobese kamera projesini hayata geçirdi. Valiliğin onayı ve desteği ile yapılacak olan projelerin ilk ayağında, kırsal alana yerleştirilecek olan mobese kameralarının montajı gerçekleşecek.

 İLK ETAPTA 20 KAMERA TAKILACAK

Tire Jandarma Komutanlığı’ndan alınan fikir ve bilgiler çerçevesinde ilçe sınırları içinde yer alan önemli ve stratejik noktalara mobese kameraları yerleştirilecek. Projesi hazırlanan ve ihalesi yapılan çalışmaların inşat ve montaj kısmı yakında başlayacak. İlk etapta 20 mobese kamerası, başta ana artel yollar olmak üzere, ilçe sınırları içine yerleştirilecek. Tire’nin ana artel yollarına (Bayındır, Ödemiş, Torbalı, Selçuk ve İncirliova yollarının Tire sınırı) yerleştirilecek olan kameralarla, ilçe merkezine giriş ve çıkışlar çok daha kontrollü bir hale gelecek.

KAMERALAR SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ

Proje kapsamında kamera sayısı ileri aylarda kademeli olarak arttırılacak. Yerleştirilecek olan kameralar, ‘gece görüş’, ‘plaka okuma’, ‘dijital’ özellikleri olan son teknoloji kameralar olacak. Yapılan hizmet ile ilgili konuşan Kaymakam Hüseyin Ergi, Tire’nin güvenlik noktasında sahip olduğu ‘huzurlu kent’ durumunun devam etmesi, karayollarında kontrolün daha iyi olması adına hayata geçirilecek olan bu projeye her türlü desteği veren Valiliğe teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kaymakamlığı, ilçe, sınırları, içinde, kalan, kırsal, alandaki, önemli, no
Yorumlar
Haber Yazılımı