Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 16:41 Bu haber 2233 kez okundu
 
TİRE'YE 285 YENİ ÖĞRENCİ GELİYOR!
Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu tıklım tıklım doldu. Okul her bölüme 57 öğrenci alarak 104'lük doluluk oranına ulaştı.
Eğitim Haberi
TİRE'YE 285 YENİ ÖĞRENCİ GELİYOR!

Geleceklerini şekillendirecek olan öğrencilerin okul ve bölüm seçimleri yapılan tercihlerin ardından belli oldu.  Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin verileceği üniversitelerde kayıt işlemleri dönemine girildi. Başarılı öğretmen kadrosu ve iş olanağı çok yüksek bölümlere sahip olan Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek okulu her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi gördü. 5 bölümden oluşan ve her bölüme 55 kontenjan düşen Yüksekokul her bölüme 57 öğrenci alarak 104'lük doluluk oranına ulaştı.

Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kaya okuldaki bölümlerin kontenjanlarındaki doluluk oranının 104 civarında olduğunu belirtti ve üniversite sınavına giren gençlerin özellikle Tire’yi tercih ettiklerini söyledi.

TİRE MYO’NUN KONTENJAN DOLULUK ORANI YÜZDE 104 SEVİYESİNDE

Tire Kutsan MYO olarak, yakaladıkları “kontenjan” başarısı hakkında konuşan ve dikkat çekici açıklamalarda bulunan Müdür Kaya, "Okulumuzda Bilgisayar Programcılığı örgün öğretim ve 2. öğretim, Gıda Teknolojisi örgün öğretim ve 2. öğretim, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2. öğretimden oluşan toplam 5 bölümümüz var, her bölüme 55 öğrenci alabiliyoruz, fakat biz tüm bölümlerimize 57 öğrenci alarak 104  doluluk oranına ulaştık. Üniversite eğitimi almak isteyen ve sınava giren öğrencilerin okulumuza olan ilgisi çok yüksek, bu tablonun oluşmasındaki sebeplerin başında, bölümlerimizden mezun olan öğrencilerimizin kolaylıkla iş bulabilmeleri, geçtiğimiz yıllarda mezun olan öğrencilerimizle iletişimimizi koparmıyoruz, aralarında işsizlik sorunu yaşayan neredeyse yok.

ÖĞRETMEN KADROMUZ BAŞARILI

Bir diğer sebep ise öğretmen kadromuz, eğitim veren tüm hocalarımızın hepsi çok bilgili ve tecrübeli, bu iki faktör bir araya gelince başarının gelmemesi imkansız. Bu nedenle aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızın okulumuzu inceleyerek bizi tercih ettiğini düşünüyorum, 104 gibi bir doluluk oranına sahip olduğumuz için mutluyum" dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'YE, 285, YENİ, ÖĞRENCİ, GELİYOR!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE'YE 285 YENİ ÖĞRENCİ GELİYOR!
Yorumlar
Haber Yazılımı