Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 18:01 Bu haber 2744 kez okundu
 
TİRE VE ÖDEMİŞLİ DAĞCILAR BİRLİKTE YÜRÜDÜ
Küçük Menderes havzasının 2 önemli dağcılık kulübü Tire Dağcılık (TİREDAK) ve Efe Dağcılık kulüpleri 1 Aralık pazar günü Tire'nin Güney bölümündeki yaylaları kapsayan yürüyüşü beraber gerçekleştirdi.
Kültür-Sanat Haberi
TİRE VE ÖDEMİŞLİ DAĞCILAR BİRLİKTE YÜRÜDÜ

Dağcılık kulüplerinin ve havzadaki ilçelerin dayanışmasını kaynaşmasını amaçlayan bu güzel etkinliğe 42 dağcı katıldı. 

ROTA, ÇİNİYERİ-DALLIK-CANBAZLI-TİRE

Her hafta bir etkinlik düzenleyen Ödemiş Belediye Spor Efe Dağcılık Gençlik ve Spor kulübü bu haftaki etkinliği, Tire Dağcılık kulübü ile beraber Aydın Dağlarının kuzey orta bölümündeki doğal güzelliklerin çok yoğun olduğu bir alanda dağ yürüyüşü yaptılar.

Efe Dağcılık Kulübü Başkanı Mehmet Taşlı, "Bu sezonki 12.nci etkinliğimizi bölgemizin cennet diyarlarından olan ve sonbaharın doğaya bıraktığı en güzel izlerin çok yoğun olduğu bir bölgede gerçekleştirdik. Yürüyüş sırasında ayrıca Kızılyar Mevkii Değirmenderede Sessizlik terapisi ve Canbazlıda orman içinde resim çektirilip Dağcılık ritüeli de yapıldı. Tire'nin mahalleleri olan Çiniyeri-Dallık-Canbazlı güzergahında muhteşem diye tanımlayabileceğimiz yerlerden geçerken dağcı arkadaşlarımız hayretlerini gizleyemediler. Sonbaharın her tonunu ve bölgemizin birçok doğal bitki çeşidini görme imkanı bulduğumuz etkinlik çok güzel bir uyum neşe ve birliktelik içinde gerçekleştirildi. Tire Dağcılıktan arkadaşımız Alaattin Ağca'nın rehberlik ettiği yürüyüş her yönden çok doyumlu ve güzel sonuçlandı. Etkinliğimiz ortalama 6 saatte gerçekleşti ve Tire'nin Ekinhisarı caddesinde sonlandı. Sosyal, Doğal, Kültürel, Sportif amaçlı bir çok kazanımları bu tip etkinliklerle sağlayıp bölgeye katkı yapabileceğimiz inancı ile bölgedeki Dağcılık kulüpleri olarak sorumluluk bilinciyle bu aktivitelerin artırılması gerçekleşmesi için çaba sarfediyoruz" dedi.

DAĞCILIK SADECE BİR SPOR DEĞİLDİR

Dağcılık sporunu tanıtmak ve yaygınlaştırmak için çalıştıklarını söyleyen Efe Dağcılık Başkanı Mehmet Taşlı, "Dağcılık olayını sadece bir spor olarak görmüyoruz. Dağcılık bir çok unsuru içinde bulunduran bir alan. Sosyal, Sağlık, Doğa, Kültür, Tarih, Sanat, Turizm, Spor, Yerel Değerler vb.gibi farklı alanları kapsamakta. Bu anlamda Dağcılık sporu yöneticileri olarak bu gerçeklerin bilinci ile hareket etmekteyiz" şeklinde konuştu.

DAĞLAR BİZİMDİR

Taşlı, 'Dağlar bizimdir' sloganıyla hareket ettiklerini ve bölgede keşfedilmemiş yer bırakmamak için çabaladıklarını ifade ederek, "Dağcılık sporunu merak edip katılmak isteyenler Efe Dağcılık Face sayfamızı takip edebilirler ve bu sayfadan bizimle irtibata geçebilirler. Sağlık durumu uygun olup kondüsyonu müsait olan hemşehrilerimizi yürüyüşlerimize davet ediyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, VE, ÖDEMİŞLİ, DAĞCILAR, BİRLİKTE, YÜRÜDÜ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE VE ÖDEMİŞLİ DAĞCILAR BİRLİKTE YÜRÜDÜ
TİRE VE ÖDEMİŞLİ DAĞCILAR BİRLİKTE YÜRÜDÜ
Yorumlar
Haber Yazılımı