Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 13:34 Bu haber 4408 kez okundu
 
Tire Ticaret Odası’nda seçim heyecanı
Tire Haberi
Tire Ticaret Odası’nda seçim heyecanı

Tire Ticaret Odası Meslek Komiteleri Seçimleri yapıldı. Mevcut Oda Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu'nun yeniden aday olduğu seçimlerde, karşısında genç bir isim olan Burak Alp Ersen rakip olarak çıktı. İnşaat mühendisi ve müteahhit olan Burak Alp Ersen'in yanında yer alan isimler 'mavi' listede yer alırken, mevcut başkan Hüseyin Çapkınoğlu'nun yanında yer alan isimler 'beyaz' listede yer aldı.

Ticaret Odası binası giriş katında bulunan salonda kurulan seçim merkezinde, beş ayrı 'Nace' yani Meslek Grubu'na üye olan yüzlerce iş adamı, kendi alanı ile ilgili desteklediği adayın listesi lehinde oyunu kullandı. Her bir meslek gurubunun seçimi için ayrı bir masa ve sandık kuruldu.

KOMİTELER HANGİ İŞ KOLLARINDAN OLUŞUYOR VE KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK ?

Beş meslek guruplarının içinde yer alan meslek gurupları ana başlıklar halinde şöyle: 1. Grup; hizmet sektörü mensupları, sigortacılar, bankalar, özel okullar. Bu gruba dahil oy kullanacak üye sayısı 90 kişi.

2. Grup; Bu grupta gıda ürünü üretici ve satıcıları, marketler ve bakkallar, hayvancılık çiftlikleri gibi sektörlerin temsilcileri yer alıyor. Bu kategoride oy kullanacak üye sayısı 197 kişi.

3. Grup; Bu grup tacirlerin oluşturduğu grup. Ticaret yapan tüm üyeler bu grupta. Bu gruptaki oy kullanacak üye sayısı 109 kişi.

4. Grup; Her iki adayın da içinde yer aldığı grup olan bu grupta inşaat sektörü, tarım sektörü ve taahütçüler yer almakta. Bu grupta oy kullanacak üye sayısı ise 148 kişi.

5.Grup; Bu grupta ise nakliyeciler, akaryakıt istasyonları gibi sektörlerin temsilcileri yer almakta. Bu gruptan oy kullanacak üye sayısı ise 87 kişi.

ÇAPKINOĞLU, "BAŞARILARA YENİLERİNİ EKLEMEK İÇİN YOLA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"

Oda Başkanı ve yeni dönem de aday olan Hüseyin Çapkınoğlu, oylama devam ederken verdiği kısa demeçte; "Yeni bir dönem, yeni genç arkadaşlar... Onlarla birlikte bugüne kadar göstermiş olduğumuz başarılara yenilerini eklemek üzere yolumuza devam ediyoruz. Seçimlerin hepimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

ERSEN, "BİZ BİR ALTERNATİF ORTAYA KOYDUK, TAKDİR ÜYELERİMİZİN"

Rakibi olan genç iş adamı Burak Alp Ersen ise, oylama sürdüğü sırada verdiği demeçte; "Biz değişim gurubu olarak farklı bir Oda yönetimi göstereceğimizin taahhüdünde bulunduk. Yirmi günlük seçim maratonunda elimizden geldiğince üyelere ulaşıp sıkıntı ve dertlerini dinledik. Her sorunlarına çözüm olma sözü verdik. Artık bugün itibarıyla takdir sayın üyelerindir. Biz demokrasinin gereği olarak ortaya bir alternatif koyduk. Hakkımızda ve Ticaret Odası hakkında hayırlısı olsun."

 

HABER:  Yiğit SOYLU

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Ticaret Odası’nda seçim heyecanı
Tire Ticaret Odası’nda seçim heyecanı
Tire Ticaret Odası’nda seçim heyecanı
Tire Ticaret Odası’nda seçim heyecanı
Yorumlar
Haber Yazılımı