Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 15:54 Bu haber 1867 kez okundu
 
TİRE TİCARET ODASI'NDAN, ÖDÜLLÜ GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI
Tire Ticaret Odası tarafından düzenlenen Liselerarası Girişimcilik Yarışması için başvurular başladı. Yarışma sonucunda en iyi girişim projesi seçilerek ödüllendirilecek.
Kültür-Sanat Haberi
TİRE TİCARET ODASI'NDAN, ÖDÜLLÜ GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu, girişimcilik konusuna dikkat çekmek amacıyla ‘’Liselerarası Girişimcilik Yarışması’’ düzenliyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın anısına düzenlenen yarışmaya, girişimcilik ruhuna sahip yetenekli lise öğrencileri, 300.000 TL’ye kadar gerçekleştirilebilecek girişimcilik projeleri ile katılacaklar. Jürinin değerlendirmesi sonucu en yaratıcı projeyi sunan öğrenci, Tire Ticaret Odası Yönetim Kurulu, tarafından üniversite döneminde (belirlenen ortalamanın altına düşmemek kaydı ile) burs alma hakkı kazanacaktır. Aynı zaman da KOSGEB vb. kuruluşlara proje sunma imkânı ve desteği sağlanacak.

Yarışma sonucunda birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın ödülü verilecek.

Yarışma 8 ana kategoriden oluşuyor. Sektörel Gelişim, Mesleki Eğitim ve İstihdam, Sosyal Sorumluluk, Girişimcilik, ARGE ve İnovasyon/Üniversite – Sanayi İşbirliği, Dış Ticaret, Kurumsal Kapasite ve Altyapı, Diğer.

Tire'ye özgün yöresel ürünlerin katma değerinin artırılması, işlenmesi ve pazarlanması konularındaki projelere öncelik verilecek.

Yarışmaya başvurular Tire Ticaret Odası'nın resmi web sitesi www.tireto.org.tr üzerinden gerçekleştirilecek. Son başvuru tarihi ise 13 Mayıs 2020.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, TİCARET, ODASI'NDAN,, ÖDÜLLÜ, GİRİŞİMCİLİK, YARIŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı