Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 10:53 Bu haber 3335 kez okundu
 
“Kahrat” Tire’nin en yeni mahallesi oldu
Tire Haberi
“Kahrat” Tire’nin en yeni mahallesi oldu

Tire Belediye Meclisi tarafından, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9. Maddesi gereğince, alınan ve akabinde tartışmalara neden olan, Gökçen mahallesi içerisinde yer alan ‘Kahrat’ muhitinin mahalleye dönüştürülmesi kararı, daha sonra Tire Kaymakamlığı ve İzmir Valiliği tarafından uygun görüldükten sonra onaylanmak üzere İç İşleri Bakanlığı’na gönderilmişti. Bu süreçte birçok Kahratlı vatandaş, ayrılma ve yeni bir mahalle olma isteklerinin yazılı olduğu imzalı dilekçelerini Tire Kaymakamlığına sunarak bu isteklerinin kabul edilmesi talebinde bulunmuştu.

KAHRATLILARIN İSTEDİĞİ OLDU                      

İç İşleri Bakanlığına sunulan Tire Belediye Meclisi kararının sonucu, geçtiğimiz gün belli oldu. Kahrat, Tire’nin yeni mahallesi oldu. Böylelikle Tire’nin mahalle sayısı, ilçe merkezindeki mahallelerle birlikte, 88’e yükseldi.

KARAR TİRE KAYMAKAMLIĞINA BİLDİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün yazıları ile İçişleri Bakanlığının onayıyla Kahrat Mahallesinin kurulduğu, Tire Kaymakamlığına bildirildi. Tire Kaymakamlığı da bu haberi ilçe halkına duyurdu. Tire Kaymakamlığından,ilçenin yeni mahallesinin kurulmasına ilişkin olarak resmi kurumlara da yazı yazıldı.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı