Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 18:27 Bu haber 2095 kez okundu
 
Munis Hoca öğrencileriyle buluştu
- Haberi
Munis Hoca öğrencileriyle buluştu

Araştırmacı Yazar Ahmet Munis Armağan öğrencilerle buluştu. Tire Belediyesi salonunu dolduran kalabalık öğrenci grubuyla tarih kokan sohbetler gerçekleştirildi. Öğrencilerin soluksuz izlediği “Tire Turizmi” konulu konferans büyük ilgi gördü. Tire’nin tarih sayfalarına ve turizm geçmişine öğrencileri götüren Ahmet Munis Armağan, ilçenin çok kadim bir geçmişe sahip olduğunu kaydetti.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Yıllarca Tire’de pek çok öğrenci yetiştirdikten sonra, 25 yıl önce, öğretmenlikten emekli olan Ahmet Munis Armağan’ın yıllar sonra öğrencilerle buluşmasında oldukça heyecanlı olması gözlerden kaçmadı. Tire başta olmak üzere bölge ile ilgili atmışın üzerinde kitap yazan Armağan’ı öğrenciler ayakta alkışladı.

HEYECANINI GİZLEYEMEDİ

Uzun yıllardır bölgenin tarihi ile ilgili olarak çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Munis Armağan öğrenciler ile bir araya gelmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

ARMAĞAN’DAN TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR

Araştırmacı Yazar Munis Armağan konuşmasında, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in akademisyenlik yönüne de vurgu yaptı. Öğrencilerle bir araya gelmesinin Kaymakam Tanrıseven’in sayesinde olduğunu belirten Armağan, İlçe Halk Kütüphanesine kendisinin isminin verilmesi aşamalarında da Kaymakam Tanrıseven’in büyük emeğinin bulunduğunu belirterek bundan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Konferansın sonunda öğrencilerden büyük alkış alan Munis Armağan’a, Tire Kaymakamlığı adına teşekkür plaketi sunuldu.

 

 

HABER:  Engin ÜÇER

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Munis Hoca öğrencileriyle buluştu
Munis Hoca öğrencileriyle buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı