Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 10:23 Bu haber 2068 kez okundu
 
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…
Tire Süt Kooperatifi üreticiden tüketiciye sloganıyla hayata geçirdiği ikinci marketini açtı. Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük, “İzmir’den başlayarak Türkiye genelinde zincir marketler kuracağız” dedi.
Sektör Haberi
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…

Tire Süt Kooperatifi, üreticiden tüketiciye sloganıyla hayata geçirdiği ikinci marketini Faik Tokluoğlu Bulvarı’nda açtı. Başkan Eskiyörük, “İzmir’den başlayarak Türkiye genelinde zincir marketler kuracağız” dedi. Marketin açılış kurdelesini “Hayırlı olsun” dilekleriyle, Kaymakam Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Atakan Duran, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ve Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük birlikte kesti. Üretici ve tüketici odaklı yeni projeleri hızla gerçekleştireceklerini belirten Eskiyörük, “Bir kentin ekonomisi ne kadar güçlü olursa, o kent o kadar güzelleşir ve insanları mutlu şekilde yaşar. Tire’de, kendi markamızı yaratarak bu markayı dünyaya pazarlayacağız” diye konuştu.

 

Ortaklara ödeme kolaylığı

 

Marketin asıl sahibinin, Tire Süt Kooperatifi’nin iki bini aşkın üyesi olduğunun altını çizen Eskiyörük, “Yoğun talep geldiği için ikinci marketimizi ilçemizin merkezinde açmaya karar verdik. Ortaklarımız, her türlü temel market ihtiyaçlarını ücret ödemeden bir daha ki ayın ürün bedelinden ödemek üzere alışveriş yapabilecek. ‘Cebimde param var mı yok mu?’ diye düşünmeyecek. Marketimizde diğer kooperatiflerin ürünleri de raflarda yerini alacak. Üretici ve tüketiciyi uygun fiyatlarla aracısız olarak buluşturacağız” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Atakan Duran, “Tire, hak ettiği gibi marka kent olacak” dedi. Üç yıl önce ilçede göreve başladığında Sütaş’ın açılışını Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiğini hatırlatan Kaymakam Tanrıseven ise “Tire sütün başkenti oldu” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Süt’ten, Aracısız, Tüketiciye…,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…
Tire Süt’ten Aracısız Tüketiciye…
Yorumlar
Haber Yazılımı