Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 15:55 Bu haber 5191 kez okundu
 
TİRE POLİSİNDEN VEFA ÖRNEĞİ
Tire'de polis ekipleri, Alzheimer hastası olduğu öğrenilen ve evinden yaklaşık 5 km uzaklaşan yaşlı kadını evine kadar bıraktı.
Asayiş Haberi
TİRE POLİSİNDEN VEFA ÖRNEĞİ

Olay bugün saat 14:30 sıralarında Türk Ocağı Caddesinde bulunan Gülcüoğlu Konakları yakınlarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre bir vatandaş, 155'i arayarak 85 yaşlarında olabileceği düşünülen yaşlı kadının durumundan şüphelendiğini hasta olabileceği ihbarını yaptı.  İhbar üzerine hemen harekete geçen Polis ekipleri hızlı bir şekilde olay yerine gitti. Olay yerine gelen ekipler, 85 yaşlarında olan yaşlı kadını kaldırımda oturur vaziyette buldu. Havanın soğuk olmasına rağmen terlikle sokağa çıkıp evinden yaklaşık 5 km uzaklaşan Alzheimer hastası yaşlı kadınla önce sohbet eden ekipler daha sonra ekip arabalarını aldıkları kadını evine kadar götürdü.

ÇEVREDEKİ VATANDAŞLAR POLİSE TEŞEKKÜR ETTİ!

Yaşlı kadına bir oğul şefkatiyle yaklaşan Polis ekiplerinin bu davranışları, olayı takip eden vatandaşlardan da tam not aldı. Gazetemize konuşan bir vatandaş, "İhbarı genç bir bayan yaptı, teyze hava soğuk olmasına rağmen terlikle dışarıya çıkmış, evi de bu taraflara çok uzakmış sağ olsun polisler hemen gelip kendisiyle ilgilendi bir ihtiyacı olup olmadığını sordu, eve gitme konusunda uzun uğraşlar sonucunda yaşlı kadını ikna ettiler, başından sonuna kadar olayı takip ettim, polisin şefkati beni çok duygulandırdı. Tüm emniyet personeline görevlerinde başarılar diyorum, hepsine teşekkür ediyorum."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE, POLİSİNDEN, VEFA, ÖRNEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı