Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 17:10 Bu haber 8042 kez okundu
 
Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi’nden Büyük Başarı
Yüksek Öğretim Kurumları sınavında (YKS) Sosyal Bilimler lisesi öğrencilerinin başarıları dikkat çekti.
Eğitim Haberi
Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi’nden Büyük Başarı

Milyonlarca öğrencinin nefesini tutarak beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi’nin başarısı dikkatlerden kaçmadı. Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sadece öğrenciler değil aileleri ve okullarının yönetimleri de büyük bir heyecan yaşadı. Binlerce öğrenci sonuçların açıklandığı ilk andan itibaren 'tercih' telaşına düşerken, YKS sonuçları çok sayıda okul için de önemli bir başarı göstergesi oldu. Bu yıl ilk mezunlarını veren Tire ÖMA SBL öğrencilerinin yakalamış olduğu başarı ile büyük bir gurur yaşadı. Büyük bir özveri ile dönem başından bu yana başarılı öğretmen kadrosuyla öğrencileri sınava hazırlayan okul, başarılı sonuçlarla emeğinin karşılığını aldı.

 

İlk Mezunlardan Büyük Başarı

 

İlk kez öğrenci mezun eden okulda açıklanan sonuçlara göre “2 sözel alanda ilk 800'de 2”, “ilk 10.000''de 8”, “sözel ve ilk 10.000'de TM alanında 10 öğrenci” ve üst dilimlerde dil, sözel ve TM alanında yakaladıkları başarı öğrenciler ile Tire’yi ve Okullarını en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

 

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

 “Elde ettikleri başarıyla öğrencilerimiz, okulumuza ve ilçemize gurur yaşatmıştır. Bu başarıda emeği geçen tüm okul personelini ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, gelecek yıllarda da başarılarının artarak devam etmesini temenni ederiz”.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Öğretmen, Melahat, Aksoy, Sosyal, Bilimler, Lisesi’nden, Büyük, Başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı