Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 00:08 Bu haber 2743 kez okundu
 
Bir TIR dolusu gıdayı Afrin'e yolladılar
Yarıdan fazlası peynirden oluşan toplam 24 ton gıda ürünüyle dolu bir TIR Afrin'e gönderen Ödemişli peynir üreticileri, helva üreticileri ve esnaf, zor günde Mehmetçiğin ve mazlum kardeş halkların yanında olduklarını gösterdiler.
Ödemiş Haberi
Bir TIR dolusu gıdayı Afrin'e yolladılar

Ödemiş Peynir Üreticileri Birliği ve Belediye Başkanı Mahmut Badem öncülüğünde düzenlenen kampanya ile Suriye’de görev yapan asker ve Afrin halkına 24 ton gıda yardımı gönderildi. Ödemiş Peynir Üreticileri Birliği, Afrin halkına umut oldu. Ödemiş genelinde düzenlenen yardım kampanyasına Ödemiş Peynir Üreticileri Birliği ile AK Partili Belediye Başkanı Mahmut Badem öncülük etti. Suriye’de görev yapan asker ve Afrin halkına Ödemiş’ten yola çıkan tır ile toplam 24 ton gıda yardımı gönderildi.

ÖDEMİŞ SEFERBER OLDU

Son derece anlamlı bir kampanyaya öncülük etmekten büyük onur duyduklarını belirten Ödemiş Peynir Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Uğuralp, “Kampanyamıza en büyük desteği Belediye Başkanımız Mahmut Badem sağladı. Toplam 16 üyeli birliliğimiz, 14 ton peynirin yanı sıra 4 ton süt ile kampanyada yer aldı. İki helva fabrikamız ise 3 ton helva yardımında bulundu. 3 ton meşrubat ve esnafımızın gönderdiği diğer gıda yardımları ile birlikte toplam 24 ton yardım Ramazan ayı öncesi Kızılay’a teslim edilmek üzere Ödemişten tırla yola çıktı” dedi.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir TIR dolusu gıdayı Afrin'e yolladılar
Bir TIR dolusu gıdayı Afrin'e yolladılar
Bir TIR dolusu gıdayı Afrin'e yolladılar
Yorumlar
Haber Yazılımı