Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 11:33 Bu haber 16859 kez okundu
 
TİRE'NİN KORONAVİRÜS VAKA HARİTASI
Koronavirüs Türkiye'de mart ayında görülmeye başlandı. "Hayat Eve Sığar" uygulamasıyla Tüm il ve İlçelerin koronavirüsü vaka yoğunluğu haritası görülüyor. Tire'nin de vaka haritası uygulamada mevcut.
Gündem Haberi
TİRE'NİN KORONAVİRÜS VAKA HARİTASI

Koronavirüs Türkiye'de mart ayında görülmeye başlandı.  "Hayat Eve Sığar" uygulamasıyla koronavirüsü vaka yoğunluğu haritası görülüyor. Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulamasına getirdiği güncellemeyle beraber tüm illerdeki vaka yoğunlukları görülebiliyor.  Koronavirüs vaka yoğunluğu gündemde merak edilen konular arasında bulunuyor. Haritada çeşitli renkler kullanılıyor. Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulamasına güncelleme getirdi. Kullanıcılar gelen güncellemeyle beraber tüm mahallelerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor. Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, 'ailem' bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor. Uygulama vatandaşları corona virüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi. Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, corona virüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor.

 Kırmızı renkler sağlık durumu daha ciddi olup hastanede tedavi görenleri, mavi durumu orta, mor evde takip edilen, yeşil renk ise evde takip edilen durumu çok daha hafif vakaları anlatıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'NİN, KORONAVİRÜS, VAKA, HARİTASI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE'NİN KORONAVİRÜS VAKA HARİTASI
TİRE'NİN KORONAVİRÜS VAKA HARİTASI
Yorumlar
Haber Yazılımı