Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 16:13 Bu haber 3213 kez okundu
 
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin aktif kadın siyasetçilerinden olan Nurdan Karaoğlanoğlu, Tire Belediye Meclis üyeliği görevinden istifa ederek, CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Seçim çalışmalarına başlayan Nurdan Karaoğlanoğlu, gittiği her yerde başta kadınlar olmak üzere büyük destek almakta.
Tire Haberi
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday

Yaklaşmakta olan 24 Haziran Cumhurbaşkalığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde milletvekili olmak için dört farklı partiden milletvekili aday adayları çıktı. Bu isimlerden biri olan ve tek bayan milletvekili aday adayı olan Nurdan Karaolanoğlu, aktif bir çalışma süreci başlatarak Parti genel merkezine aday olmak ve listede yer almak istediğini göstermeye başladı. Aktif bir iş kadını, bir hayırsever ve siyasetçi olarak yıllarca Tire’de birçok güzel çalışmanın altına imza atan ve Tire için olumlu işlerde rol alan Nurdan Karaoğlanoğlu, Tire Belediye Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi üyesi görevindeyken, alınan erken seçim kararı sonrası, bu görevinden istifa ederek Partisinin İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğunu geçtiğimiz günlerde almıştı ve bu kararı Tirelilerden tam destek almıştı.

İLK ZİYARETLER STK’LARA VE MESLEK ODALARINA

Çevresinde sevilen ve samimi bulunan bir isim olarak milletvekili adaylığı olumlu karşılanan Nurdan Karaoğlanoğlu, adeta bir aday gibi tanıtım ve seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptı. Karaoğlanoğlu, geçtiğimiz günlerde sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarına bir dizi ziyaretlerde bulundu. Nezaket ziyaretleri çerçevesinde; Tire Süt Kooperatifi, Ziraat Odası, Ticaret Odası, Pazarcılar Odası ve Engelliler Haftası Kutlamaları Çelenk Töreni programlarını gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerde CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve ilçe yöneticileri de kendisini yalnız bırakmadı ve Parti’nin Tire Örgütü olarak, Tire’nin yerel aday adayı olarak kendisine tam destek verdi.

TİRE BELEDİYE MECLİSİNDEN, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NE

Karaoğlanoğlu, yaptığı her ziyarette, gittiği her etkinlikte güzel bir ilgi, samimi ve sıcak duygularla karşılandı. Tireli bir kadın olarak, özellikle bayanların kendisine desteği tam oldu. Tire’yi çok seven, bayanların hak ve özgürlükleri için mücadele eden, üreticinin, çiftçinin ve esnafın yanında yer almak, işçi ve memurların hakları için mücadeleye etmeye kararlı olduğunu ve bu düşüncelerle aday adayı olduğunu belirten Karaoğlanoğlu, tüm Tirelileri ve Küçük Menderes Havzasını kucaklayacak ve yararına olacak çalışmalarda bulunmak üzere Tire Belediye Meclisi’nden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gitmek istediği belirtti.

NURDAN KARAOĞLANOĞLU KİMDİR ?

Kendisini, Tire ve Küçük Menderes Havzası’ndaki diğer çevre ilçe ve köylerdeki vatandaşlara, kendi sözleri ile tanıtan Nurdan Karaoğlanoğlu, şunları söyledi: “Tire’nin eski eşraflarından Merhum Sabri Karabağlı ile Merhum Sabahat Karabağlı’nın dört çocuğunun ikinci si olarak 23.09.1961 İZMİR Tirede Dünyaya geldim. Tire’nin tanınmış ailelerinden Kıbrıs’ta ilk çıkartmada şehit olan Şehir Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’nun yeğeni Süleyman Kararoğlanoğlu ile 1978 de evlendim. Bu 40 yıllık süreçte iki kızımız ve dört torunumuz oldu. Her zaman örnek bir aile olduk. Okul hayatımı evlendikten sonra devam ettim. 2003 te Yüksek öğrenimimi Anadolu üniversitesi İktisadi Ticeri Bilimler Fakültesine bağlı Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden açık öğretim olarak mezun oldum. 2004 te İş hayatımı Sigorta Acentesi olarak adım attım. Aynı yıl Karaoğlanoğlu inşaatı kurarak inşaat sektörüne girdim.2005 te acentelikle inşaat sektörü bir arada yürümediği için sigorta acentesini bıraktım, inşaat sektöründe devam ettim. 2013 te Kır Çiçeğim düğün salonu inşaatımı yaptım ve aynı yıl işletmeye açtım.2018 kadar her iki işi bir arada yürüttüm. Halen Karaoğlanoğlu inşaat’ın yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatımı devam etmekteyim. İş hayatım yanı sıra sosyal hayatımada önem verdim. 4 yıL CKD Tire şb.  yönetim kurulu sayman olarak faaliyetlerde bulundum ve bir çok öğrencimize burs sağlanmasına katkıda bulundum. Düğün salonumda ADD Tire şb sinin önerdiği okullara ev sahipliği yaptım. 2004 Yerel seçimlerde Tire Belediyesi Meclis üyesi adayı oldum ancak meclise giremedim. 2014 Yerel seçimlerde CHP den meclis üyesi adayı oldum ve 2014 belediye meclis üyesi seçildim bu onurlu görevimden 26.04.2018  Milletvekili aday adayı olabilmek için istifa ettim. 02.05.2018 de CHP 27 Dönem ikinci bölge Miiletvekili aday adayı oldum. Kişisel becerilerim olarak: 1991 otomobil ehliyeti aldım ve iyi derecede otomabil kullanıyorum, 2004 te bilgisayar kursuna gittim ve sertifikamı aldım iyi derecede Bilgisayar kullanıyorum. 2013 te Çiftçilik belgesini aldım ve eğitime katıldım zaten toprakla uğraşan ailenin kızı olduğum için çiftçilik bilgilerimi pekiştirdim ve sertifikasını aldım. Sosyal medyada twitter, facebook ve ınstagram kullanıcısıyım. Kadınlarımızın ve kızlarımızın yolunu açmak ümidi ile mücadeleme devam ediyorum. Her şeyde ilkleri yaşadığım gibi yine bir ilke imza atmak istiyorum.”

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

FOTO:  Yiğit SOYLU 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Tire’nin, kadınların ve bölgenin sesi olmaya aday
Yorumlar
Haber Yazılımı