Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 00:21 Bu haber 2434 kez okundu
 
Tire'nin bekçileri göreve başladı
Tire’de asayişin sağlanması, oluşabilecek suçların önlenmesi ve güvenlik olaylarına anında müdahale edilebilme gibi konularda görevlendirilen 14 çarşı ve mahalle bekçisi bu gece 21.00 itibariyle göreve başladı.
Asayiş Haberi
Tire'nin bekçileri göreve başladı

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelebilecek olayların engellenmesi, asayiş ve huzurun temini amacıyla müdürlük kadrosunda görevli 14 çarşı ve mahalle bekçisine görevine başladı.

BEKÇİNİN GÖREV VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

Bekçiler; park ve bahçeler, toplu taşıma araçlarının peronları, cadde ve sokakların güvenliğini sağlamakla görevlidir. Bekçiler, jandarma ve polislerin yardımcısı pozisyonunda bulunur. Genel kolluk kuvvetlerinin müdahalesine imkân bulunmayan acele ve zorunlu hallerde görev alan bekçilerin diğer sorumlulukları şöyle sıralanır; Uyuşturucu madde satıcılarını tespit etmek ve yakalamak, Yasa dışı bahis ya da kumar oynayan ve oynatanları tespit edip yakalamak, Halkın huzurunu bozan ve çevreyi rahatsız eden kişileri tespit etmek ve gerekli görüldüğü takdirde polisler tarafından gözaltına alınmalarını sağlamak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire'nin, bekçileri, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı