Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 14:52 Bu haber 2005 kez okundu
 
TİRE’NİN ALTYAPISI GÜÇLENİYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Tire’de altyapı ve çevre sorunlarını yaklaşık 30 milyon liralık yatırımla çözüme kavuşturuyor.
Gündem Haberi
TİRE’NİN ALTYAPISI GÜÇLENİYOR

İlçede başlatılan içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yenileme çalışmaları devam ediyor.

İZSU Genel Müdürlüğü, Tire’nin ekonomik ömrünü yitiren içme suyu hatlarıyla eskiyen kanalizasyon hatlarında başlattığı yenileme çalışmalarına devam ediyor. 2. etap çalışmaları devam eden proje kapsamında yüksek oranda kayıp ve kaçaklara neden olan içme suyu iletim ve şebeke hatları basınca dayanıklı yeni hatlarla yenileniyor.

SAĞLIKLI ALTYAPI, KESİNTİSİZ SU

İZSU, ilçenin içme suyu ihtiyacını kesintisiz şekilde karşılamak için yeni su kaynakları çalışmalarını da sürdürüyor. Tire merkez, Kurşak, Değirmendere, Büyükkemerdere, Kabaklı, Işıklar, Ayaklıkırı, Gökçen, Yamandere, Boynuyoğun ve Peşrefli mahallerinde olmak üzere 12 sondaj kuyusu hizmete alındı. İçme suyu şebeke hatlarının yenilendiği sokak ve caddelerde 3 bin 500 metre uzunluğunda kanalizasyon şebeke hattı da yenileniyor.

ASFALT VE PARKE TAŞI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İlçe merkezi, Bahariye, Dumlupınar, Ertuğrul, Yeni, Cumhuriyet, İpekçiler, Turan, Kurtuluş, İhsaniye mahallelerinde toplamda 75 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesinin yenileme çalışmaları tamamlandı. Bölgede başlatılan asfalt ve parke taşı döşeme çalışmaları da kısa süre içinde tamamlanacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE’NİN, ALTYAPISI, GÜÇLENİYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TİRE’NİN ALTYAPISI GÜÇLENİYOR
TİRE’NİN ALTYAPISI GÜÇLENİYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı