Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 18:14 Bu haber 3782 kez okundu
 
Tire Kurban Bayramına Hazır
İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda bir araya geldi. Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Kurban Bayramı hazırlıklarını gözden geçirdiklerini söyledi.
Tire Haberi
Tire Kurban Bayramına Hazır

Toplantıda, 2019 yılı Kurban Bayramı münasebetiyle dini amaçla ve ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların kurbanların kesilmesi ile ilgili konular görüşüldü. 

 

Kaymakam Tanrıseven Başkanlığındaki toplantıda, Kurbanların vatandaşlarımız tarafından dini hükümlere, sağlık şartlarına, çevre temizliğine ve kesim şartlarına uygun olarak kesilmesi, kurban satılacak veya kesilecek yerlerin belirlenmesi ve bu konulara ilişkin alınacak tedbirlerle ile ilgili hususlar karara bağlandı.

 

KAYMAKAM TANRISEVEN “TİRE HUZURLU BİR BAYRAM GEÇİRECEK”

 

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Tire’de vatandaşların huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 

 

“Tire Kaymakamlığı olarak Kurban Komisyonumuzu günler öncesinden kurarak Emniyet, Sağlık, Hijyen başta olmak üzere birçok konuda önlemlerimizi aldık. İlçe Tarım yetkilileri Bayrama kadar teyakkuz halinde olacak. Özellikle dışarıdan ilçemize giren kurbanlık hayvanların denetimi yapılacak. 

 

“24 SAAT ESASINA DAYALI HİZMET”

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Tire Devlet Hastanesi bayramda oluşabilecek yaralanmalara karşı tam kadro görev halinde olacak. Emniyet ve Jandarma birimlerimiz vatandaşlarımızın güvenliği ve yol emniyeti konusunda mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Tire Olarak Kurban Bayramı’na her bakımdan hazırız.”

 

BELEDİYE HAZIRLIKLARI TAMAMLADI

 

Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu da Belediye olarak başta temizlik ve zabıta olmak üzere Bayramda gerekli hizmetleri sunacaklarını belirtti.

 

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında yapılan Toplantıya İlçe Müftüsü Şaban Sadan, İlçe Sağlık Müdürü Ulvi Toprak, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Salih Sungurtekin, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Doğukan Eroğlu, İlçe Tarım Yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürü Leyla Gürsel ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezbaha yetkilileri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kurban, Bayramına, Hazır, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı