Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 11:57 Bu haber 2933 kez okundu
 
Tire Kocatürk Okulları Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi
“Kocatürklü olmak ayrıcalıktır” sloganıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Kocatürk Okulları, 23-24 Şubat tarihlerinde “Okula Kabul Sınavı” gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Tire Kocatürk Okulları Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi

22 yıllık eğitim tecrübesini , “Şampiyonların Okulu” olma unvanını her kademedeki eğitim anlayışına yansıtan Kocatürk Okulları Bursluluk Sınavı’na katılım rekor düzeydeydi. 4./5./6./7. sınıflar ortaokul için; 8./9./10./11.sınıflar da Tire’nin ilk Özel Fen ve Anadolu Lisesi için sınava katıldı. Sadece Tire değil Bayındır, Ödemiş ve Torbalı’dan da öğrenciler sınava başvurdu. Hem kendi yöresinden hem de civar yörelerden böyle yüksek bir katılımın olması, kendilerine eğitime adamış okul idarecilerini ve öğretmenlerini mutlu etti.   

 

Sınav günü öğrenciler, Kocatürklü olabilmek için soruları çözerken velileri de uzman bir ekip tarafından hazırlanmış bir sunum dinlediler, okulun imkanları hakkında detaylı bilgi edindiler. Bu sunuma Kocatürk Okulları Kurucusu Sayın Mustafa Kocatürk de katılıp anaokulundan üniversiteye kadar uzanan eğitim olanaklarından velilere bahsetti. “Kocatürk’te başarı tesadüf değildir .” diyerek velilere 22 yıllık başarı öyküsünü özetledi.

 

Bursluluk sınavları açıklanınca öğrenciler, Kocatürk Okullarının eğitimden faydalanmak için başarılarına göre eğitim bursu alacaklar ve Ege’nin en büyük zincir okulu Kocatürk Okullarının eğitim imkanlarıyla tanışabilecekler. Kocatürklü idareciler: “ Yöremizin, öğrencilerimizin, velilerimizin okula kabul sınavımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ederiz, okulumuza gelip sınava katılmaları bile eğitimimize duydukları güvenin göstergesidir. Bu güveni sağlayan eğitim kadromuza da teşekkürler. “

 

    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Kocatürk, Okulları, Bursluluk, Sınavına, Yoğun, İlgi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tire Kocatürk Okulları Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi
Tire Kocatürk Okulları Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi
Tire Kocatürk Okulları Bursluluk Sınavına Yoğun İlgi
Yorumlar
Haber Yazılımı